Кадровий голод: в Україні не вистачає понад дві тисячі суддів

Кадровий голод: в Україні не вистачає понад дві тисячі суддів

Через це чимало порушників уникають відповідальності.

Тисячі п'яних за кермом та хуліганів уникли покарання, оскільки судити їх було нікому. У семи судах - взагалі жодного служителя Феміди, ще у восьми є, але судити не мають права. Загалом же в Україні не вистачає понад дві тисячі суддів.

Чому так сталося і доки триватиме, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Валентина Троцюк - нова і єдина суддя Радивилівського райсуду. Майже рік тут не було жодного засідання, бо нікому було проводити. Тамтешні судді пішли у відставку, відряджені мали право судочинства лише рік. І якщо справи ще кримінальні можна скеровувати в інші суди, то інші справи - не розглядалися.

"На сьогодні у провадженні є десь близько 1100 справ про адміністративні правопорушення і близько тисячі цивільних справ", - зазначила Валентина Троцюк.

Люди чекали розлучень, аліментів, спадщини, а дрібні хулігани, сімейні дебошири та п'яні водії залишалися безкарними. 

"За нашими підрахунками близько 600 правопорушників уникнули відповідальності", - зауважив керівник апарату Радивилівського районного суду Юрій Мартин.

Термін притягнення згідно з законом - три місяці.

Зокрема, весною не могли позбавити батьківських прав Вероніку. У неї - п'ятеро дітей. Вона на них підіймала руку, психологічно тиснула, пила. У службі у справах дітей зазначили, що, на щастя, поки чекали суддю - вдалося прилаштувати дітей у спеццентри і не повернути матері. Напередодні вона з ножем напала на співмешканця. 

"Під час сварки спричинила ножове поранення потерпілому, внаслідок якого останній помер", - повідомив керівник слідчого відділення Радивилівської поліції Сергій Ясинський.

Наразі Вероніка перебуває в слідчому ізоляторі. Однак коли почує вирок за вбивство і коли її зможуть позбавити прав на дітей - невідомо. Бо хоч суддя уже і є, але судити не може: ще не присягла. 

Відео В Україні не вистачає понад 2000 суддів, через що тисячі хуліганів уникають покарання

Тисячі п'яних за кермом та хуліганів уникли покарання. Бо судити їх було нікому. У семи судах - взагалі жодного служителя феміди, ще у восьми є, але судити не мають права. Загалом же в Україні не вистачає понад дві тисячі суддів. Чому так сталося і доки триватиме – дивіться у сюжеті.

В Україні не вистачає понад 2000 суддів, через що тисячі хуліганів уникають покарання

"Близько 7 тисяч посад суддів в Україні. Зараз наразі працює 4 900 суддів. Тобто, ви самі відчуєте, який шалений кадровий голод", -  розповів заступник голови Ради суддів України Єгор Краснов.

Після присяги могли б відновити роботу вісім судів з 15 паралізованих в Україні. Але дата відновлення поки що невідома. Та й один суддя на район – замало.

Про стоси справ говорить вже суддя Гощанського райсуду. Він чекає призначення колеги, бо тут майже два роки єдиний. По штату має бути три. Тому суддя працює ненормовано. Його рекорд - майже 70 засідань за адмінматеріалами у день.

"Європейські стандарти і ті розрахунки, які проводить Державна судова адміністрація, - до 200 справ має бути навантаження судді в рік, а в нас така статистика: 140 в місяць", - зазначив суддя Гощанського районного суду Дмитро Пацко.

До того, як став тут єдиним суддею, - його колеги пішли у відставку, а сам Дмитро Пацко чекав продовження повноважень - Гощанський суд півтора року теж був паралізований.

Серед сотень правопорушників, які тоді уникли відповідальності, був місцевий священник. Отець Дмитро на свято Дмитра біля села Дмитрівка вчинив п'яну ДТП одразу з чотирма автівками.

"Справа щодо отця Дмитра була закрита у зв'язку із закінченням строку притягнення до відповідальності", - повідомила заступниця керівника апарату Гощанського районного суду Юлія Іщенко.

Щоб судова система запрацювала, потрібна Вища кваліфікаційна комісія суддів. В Україні її зараз немає взагалі. Суддів призначають за рекомендаціями колишньої, уже розформованої. Кандидатів на суддівські посади - 467. А  треба щонайменше вчетверо більше. Нову комісію створити не можуть, бо до законодавства внесли зміни, і щоб її сформувати - треба міжнародних представників.

"Ці міжнародні інститути не делегували своїх представників до своєї комісії, тому вона фактично взагалі не була створена", - зазначив Єгор Краснов.

Тому знову очікують змін до закону про судоустрій і статус суддів. Коли це буде - теж поки без відповіді.  

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів