Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міносвіти оприлюднило в Мережі нові підручники для першокласників

Всі їхні макети можна переглянути онлайн.

Міністерство освіти і науки України презентувало нові підручники для першого класу та оприлюднило їхні макети.

Про це 16 травня повідомляє прес-служба Міносвіти.

"Усі підручники, що друкуватимуться для 1-го класу, написані вже на базі нового Державного стандарту і враховують компетентнісний підхід. Цього року на конкурс з відбору україномовних букварів подалося 19 проектів, з яких 18 пройшли експертну оцінку і вже запропоновані на вибір школам. Два з них  - це "Букварі", матеріали з яких проходили протягом року апробацію в 100 пілотних школах всієї України", - йдеться у повідомленні.

Крім "Букварів", плануються до друку також підручники з математики, іноземних мов, курсів "Я досліджую світ" та "Мистецтво", а також підручники з української мови та "Букварі" мовами національних громад. Переглянути їхні макети можна тут. Всього МОН збирається надрукувати більше 4 мільйонів підручників на загальну суму майже 198 770 тис. грн.

Від 14 до 23 травня школи мають можливість ознайомитися з макетами та сформувати заявки на потрібну кількість підручників для учнів першого класу. Зазначається, що ті видавництва, чиї підручники отримають більше 40 тисяч заявок, отримують на їхній друк державні кошти. Ті ж підручники, заявок яких буде від 20 до 40 тисяч, можуть бути надруковані шляхом співфінансування.

Нагадаємо, 21 лютого, на засіданні Кабміну було затверджено Державний стандарт початкової освіти, за яким навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018 року. За словами глави Міносвіти Лілії Гриневич, у цьому документі були закладені ключові елементи – вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей учнів після завершення чотирьох перших класів.

ВідеоУ Міносвіти досі не визначили, як зараховуватимуть дітей до першого класу під час другого етапу набору

Найімовірніше, каже очільниця відомства Лілія Гриневич, це буде жеребкування. Але поки Міносвіти та юстиції не можуть дійти згоди, як його проводити. Освітяни наполягають, що жеребкування треба знімати на відео, правники вбачають в цьому загрозу розголошенню персональних даних. 

У Міносвіти досі не визначили, як зараховуватимуть дітей до першого класу під час другого етапу набору

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції