Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Чернігівщині під фундаментом будинку будівельники знайшли людські останки

Ймовірно, люди померли насильницькою смертю у минулому сторіччі.

Під фундаментом сільського будинку на Чернігівщині будівельники знайшли людські останки. Ймовірно, люди померли насильницькою смертю у минулому сторіччі і були жертвами Голодомору, йдеться у ТСН.19:30.

Людські рештки знайшли будівельники на глибині орієнтовно понад півтора метри, коли копали яму.

Три черепа лежали впритул до фундаменту старої хати, ноги трішки далі - а тулубів взагалі  не було. З трьох викопаних черепів - один дитячий, два, ймовірно, підліткових. Зуби добре збережені та шість кісток.

Таємницю знахідки могли б знати господарі обійстя, але вони померли. Нові власники купили хату під  дачу і почали ремонт. Сусідні хати стоять пусткою. Володимир, який копав яму, викликав поліцію. Правоохоронці півтори години оглядали знахідку і поїхали ні з чим. Сказали, що кості з минулого століття, учасники злочину мертві, а тому кримінальну справу не відкрили.

Місцеві історики припускають, що це жертви Голодомору і цих людей могли з"їсти. У селі Вовчик жива лише єдиний свідок голоду. Бабі Проні за півтора місяці виповниться  97 років. Утім, вона каже, що про канібалізм у селі не чула.

Голод - це завжди канібалізм і Козелецький район на Чернігівщині не виключення, каже  історик Сергій Горобець. Він дослідив чимало архівних документів. За його словами, найчастіше їли своїх або сусідських дітей. Жертв Голодомору визначали, зокрема, і за расовими книгами, але у цьому селі вони не збереглися. Офіційно лише десять жителів Вовчика померли від Голодомору, в той час  коли у сусідніх селах району  сотні

Що робити  із знахідкою Володимир не знає, бо власниця обійстя за кордоном. Експертиза - це гроші і вона може встановити лише орієнтовну дату смерті, а не причину. Натомість Володимир зберігає кісти у мішку в погребі.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта.

ВідеоПід фундаментом будинку на Чернігівщині знайшли рештки ймовірних жертв Голодомору

Припускають, що нещасні померли насильницькою смертю. Один з них дитячий та шість кісток ніг викопали там. Історики припускають, що ці померлі - жертви Голодомору. ТСН дізнавалась подробиці.    

Під фундаментом будинку на Чернігівщині знайшли рештки ймовірних жертв Голодомору

Залиште свій коментар

Вибір редакції