На Луганщині знайшли скарб, якому 3 тисячі років

Дата публікації
Перегляди
4478
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Луганщині знайшли скарб, якому 3 тисячі років

Предмети скарбу встигли розійтися по руках, але фахівці зібрали їх / Фото: lg.vgorode.ua

Археологи виявили при розкопках 15 предметів кіммерійського озброєння.

На Луганщині у Попаснянському районі знайшли скарб бронзової зброї в кіммерійському похованні Х-IX ст. до н.е.

Археологи центру "Спадщина" разом зі студентами Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля виявили при розкопках 15 предметів озброєння, серед них бронзовий кинджал, рідкісні типи наконечників списів, дротиків і стріл.

Як повідомляється археологи з величезними складнощами знайшли всі предмети кіммерійського скарбу, які знаходилися в похованні – предмети скарбу встигли розійтися по руках, а частина з них навіть потрапила в приватні колекції.

"Майже місяць археологи СНУ ім. В.Даля займалися розслідуванням, щоб встановити долю й місце зберігання кожного предмету з цього скарбу. В результаті вдалося з`єднати в єдине ціле всі складові частини унікального кіммерійського скарбу, який уже входить у науку під назвою "Білогоровський скарб", - йдеться в повідомленні прес-служби СНУ ім. В.Даля

Стародавня зброя пройде науковий аналіз, після чого знахідка займе центральне місце в експозиції з ранньої залізного століття України в археологічному музеї СНУ ім. В.Даля.

Нагадаємо, кіммерійцями звуться доскіфські племена, що населяли північно-східне Причорномор'я. Кіммерійці ховали померлих у традиціях бронзового століття. Скарби з предметів озброєння дуже рідкісні, оскільки зброю берегли, передавали у спадок, ховали від чужих очей як велику цінність.

Як відомо, нещодавно у Дніпрі виловили меч, який, за припущенням деяких фахівців, міг належати князю Святославу.

Читайте також:

В Англії розкопали будинок відьми з вмурованою у стіну кішкою

В Сахарі знайшли сліди невідомої цивілізації

У центрі Львова знайшли скарб ХІХ століття

На Запоріжжі знайшли унікальний могильник скіфських часів

Наступна публікація