На мітингах проти забудов можна заробити до 50 доларів, якщо побитися

Дата публікації
Перегляди
2041
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На мітингах проти забудов можна заробити до 50 доларів, якщо побитися

У Києві все більше протестують проти забудов, акції стають все більш креативними

Київ захльостує хвиля протестів проти будівництв. Причому протести стають все креативнішими і екстремальнішими.

Киянам пропонують підробляти, звернувшись по оголошенню "Шукаємо людей на мітинги". Захищати ліс зараз дорожче, ніж відстоювати інтереси політичних партій. Про це пише "Сегодня".

Як пише видання, столицю захльостує хвиля протестів проти будівництв. Причому протести стають все більш креативними і екстремальними. Наприклад, днями в Святошинському лісі, де хочуть побудувати ресторан, невідомі активісти налетіли на лісорубів, поклали їх на землю, підпалили екскаватор і рознесли паркан. А на деяких акціях влаштовують цілі театральні вистави.

За словами забудовників, нерідко (але далеко не завжди) подібні акції добре проплачені і зрежисовані професійними піарниками і агентствами, які організовують корпоративи. У цьому переконалася і видання зателефонувавши за оголошенням "Шукаємо людей на мітинги".

"Ні, це не політичний мітинг, ми зараз працюємо проти одного будівництва на Лівому березі. Треба буде постояти годину-дві проти будівництва. Платимо 50 грн за роботу", - сказав чоловік, що назвався Женею. На питання, чи потрібно буде битися і чи будуть за це доплачувати, він сказав, що жінок до екстриму залучати не будуть.

За іншим оголошенням кореспондентам відразу сказали, що потрібні міцні молоді хлопці.

"Доведеться паркан валити, а може, і побитися. Платимо по 20-50 дол. на день, в залежності від того, що доведеться робити. Ну, якщо синяк поставлять, або руку зламають, то доплатимо", - розповів ще один організатор, Дмитро.

За словами студента Олексія, який ходить на мітинги, каже, що "на будівництвах" працювати вигідніше, чим на "політиці".

"До кризи могли і сотню баксів в день дати, адже на будівництвах платять за екстрим - там може бути бійка, велика ймовірність загриміти в ментовку. Зараз 50 доларів - це максимум. Хіба що якщо фінгал поставлять, то можуть десятку накинути. Збирають ці мітинги ті ж десятники-сотники, що і політичні. Тільки кажуть, що їм теж платять набагато більше - від 10 000 доларів", - сказав студент.

На будівельних мітингах заробляють і івент-агентства. "У нас пару раз замовляли сценарій мітингу проти будівництва. Ціна може бути як за корпоративне свято, тобто від 2 тис. до 5 тис. грн. Дивлячись, що хочуть. Якщо буде потрібно, щоб хтось із наших співробітників вів концерт або акцію, то потрібно доплатити 2-3 тис. грн. Звідки вони беруть гроші, я не знаю, одні кажуть, жителі скидаються, інші, що конкурент-забудовник дає", - говорить співробітниця агентства Алла Герасименко.

Втім, зазначає видання, є дуже багато акцій, коли самі мешканці, нікого не залучаючи, відстоюють свої права. "Ми нікому не платили і нікого не залучали, адже це наш біль", - каже Наталія Мусієнко, активіст проти будівництва на метро "Театральна". Так само і на Пейзажці. "Самі все робимо, а на витратні матеріали скидаємося", - говорить активістка Юлія Філоненко.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2041
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація