Релігія в США стала мега-бізнесом

Дата публікації
Перегляди
2455
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Релігія в США стала мега-бізнесом

Прибуток деяких мегацерков у США перевищує 10 млн доларів на рік

Гігантські церкви в США все більше стають схожими на розважальні центри і отримують мільйонні прибутки.

У США все більшої популярності набирають мегацеркви – релігійні організації з сотнями прихожан, бізнес-структурою та мільйонними доходами.

За даними Хартфордського інституту дослідження релігій, кількість церков такого масштабу за останні півсторіччя зросла з 16 до 1300, пише журнал "Корреспондент".

Згідно з підрахунками американських експертів, великі релігійні організації заробляють не менше 7 мільйонів доларів на рік, а є й такі, чий прибуток більший за 10 мільйонів. Близько 64 млн американців відвідують службу щонеділі, при цьому близько третини з них регулярно віддають церкві щонайменше 10% своїх доходів.

Лише 50 мегацерков ділять між собою більше 47 тисяч прихожан. Щоб вмістити всіх, сучасні церкви роблять більше схожими торговельно-розважальні центри: це величезні будівлі з кав'ярнями, ресторанами, кінотеатрами, магазинами, зі спортивними майданчиками, кімнатами для дітей та паркуванням на кілька тисяч місць.

Окрім благодійних внесків, церкви отримують доход від продажів DVD, книг, продуктів харчування, надають освітні та інші платні послуги. Але дослідити, куди розходяться кошти, неможливо – церкви США, як і в багатьох інших країнах світу, не платять податків і не зобов'язані декларувати свої прибутки.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2455
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація