Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Вінниччині конфліктна вчителька потягла батьків учня до суду

Школярі скаржаться, що педагог жорстоко з ними спілкується.

Учні 10-го класу школи №3 в місті Тульчині, що на Вінниччині, та їхні батьки звинувачують вчителя історії у приниженнях, повідомляє ТСН.12:00.

Сама вчителька всі претензії відкидає і каже, що вона просто вимогливий педагог, а на одну маму подала до суду за наклеп. За моральну шкоду вимагає 50 тисяч гривень.

"Вона казала на молодих мам "дебіли" за те, що вони купляють тоненькі зошити. Вона сказала, що вони ще самі не зміцніли, батьки, а вже заводять дітей своїх. Вона просто брала і демонстративно відсаджувала без пояснення причин всіх з мого ряду, і я залишався один", - розповів старшокласник Салімов Ельдар.

Саме мати Ельдара Олена Літвінова почала з'ясовувати стосунки з учителькою. Переконана, що та цькує її сина ще з п'ятого класу.

"Мій син прийшов і сказав: "Мамо, якщо вона ще раз на тебе таке скаже, я її вдарю". А інший хлопчик прийшов до нас додому і сказав: "Тьотя Лєна, я не хочу жити. Я так втомився жити". Це біда", - ділиться Літвінова.

Жінка почала писати скарги до райвно і до Міносвіти. Управління освіти вже півроку перевіряє роботу вчительки.

"Певні зауваження виявляються до вчителя, а саме у спілкуванні з учнями. Скажімо, у самій діяльності педагогічній - викладанні, в методиці - є зауваження", - повідомив головний спеціаліст відділу освіти Тульчинської райдержадміністрації Віктор Камінський.

Педагог претензій не розуміє. Визнає, що вона вимогливий учитель, який прагне досконалого знання. Але, запевняє, меж дозволеного не перетинає. Матір учня звинувачує в наклепі. І навіть позивається проти неї до суду на захист честі й гідності. Перше судове засідання відбулося за участі обох.

"Від мами я вимагаю, передусім, щоб вона усно вибачилася перед батьками за свої слова, які вона сказала, що це є неправдиві слова. А також вимагаю щоб вона відшкодувала судові збитки і моральну шкоду", - каже вчителька Галина Ковальчук.

Відео Учні та їхні батьки звинувачують у приниженнях вчителя однієї з шкіл Вінниччини

У школі визнають - проблеми з порозумінням між учителькою та й іншими батьками є. Торік не знайшли спільної мови в п'ятому класі.

"За проханням батьків, точніше голови батьківського комітету, де вона читала у 5 "В" класі, я їй порекомендував залишити той клас. У 5 класу батьки скаржились, що вона там дуже жорстко вимагала дисципліни, знань", - розповів директор школи №3 Василь Швець.

До розв'язання конфлікту залучали і шкільного психолога.

"А з учителем - зараз вона зайняла позицію таку, що не приймає іншої відмінної від її думки. Щось змінити можна буде тільки тоді, коли вчитель до цього дослухається", - запевняє психолог.

Поки вчителька намагається відстояти свою честь і гідність у суді, частина батьків її учнів написали звернення до відділу освіти з проханням замінити викладача історії.

Кореспондент ТСН Анна Тітовська

Залиште свій коментар

Вибір редакції