Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Під Львовом невідомі спалили ромський табір - омбудсмен

Уповноважена з прав людини занепокоєна збільшенням інцидентів, направлених на ромів.

Невідомі 9 травня спалили ромський табір, розташований поблизу селища Рудне Залізничного району Львова.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Унаслідок підпалу було знищено майно ромів, самі мешканці табору залишили поселення.

Омбудсмен направила запит до керівництва поліції у Львівській області з проханням відреагувати на напад, а також гарантувати публічну безпеку і порядок у Рудному.

"Викликає занепокоєння Уповноваженого з прав людини продовження тенденції до збільшення кількості інцидентів на ґрунті нетерпимості щодо представників ромської національної меншини… Такі прояви ксенофобії потребують особливої уваги з боку правоохоронних органів, зокрема, більш ретельного розслідування, а також вжиття заходів превентивного характеру щодо недопущення таких випадків у майбутньому", - вважає Людмила Денісова.

Уповноважена з прав людини також зазначила, що на її контролі продовжує перебувати провадження щодо спалення табору ромів на Лисій горі у Києві.

ВідеоТСН.Тиждень з'ясував, що могло стати причиною спалення табору ромів у Києві

У соцмережах українці, а надто кияни, масово обурювалися неприйнятною поведінкою ромів. Мовляв, ті на поминальні дні досі нечуваними масштабами заполонили столицю, окупували вокзали. Розвели гармидер та антисанітарію. В місті заговорили про масові крадіжки. Метро штурмували роми-безбілетники. Це, як наслідок, й могло бути однією з причин розгону табору на Лисій горі.

ТСН.Тиждень з'ясував, що могло стати причиною спалення табору ромів у Києві

Нагадаємо, 21 квітня члени націоналістичної організації С14 розібрали і спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. Активіст організації С14 Сергій Мазур заявив, що роми покинули Лису гору "після переконливих законних аргументів". 

25 квітня поліція повідомила про відкриття двох кримінальних проваджень за фактом розгону ромського табору. Провадження відкриті за двома статтями Кримінального кодексу України - "порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії" та "хуліганство".

Підставою для відкриття кримінальних проваджень стало відео розгону ромів, яке 25 квітня з'явилося в Інтернеті. На кадрах видно, як ромські батьки з дітьми біжать від молодих людей в масках та без. Молодики кидають в ромів камені і пшикають газовими балонами. Чути, як роми кличуть на допомогу правоохоронців.

Залиште свій коментар

Вибір редакції