Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Підтримаємо і будемо раді допомогти": посол США прокоментував надання Україні автокефалії

Водночас на етапі ухвалення рішення Сполучені Штати втручатись не будуть.

США підтримають позитивне рішення Вселенського патріархату про надання Томосу про автокефалію Української православної церкви.

Про це сказав посол США з особливих доручень з питань міжнародної релігійної свободи Сем Браунбек на зустрічі з головою Верховної ради Андрієм Парубієм, йдеться на сайті ВРУ.

"На етапі ухвалення рішення про надання Томосу про автокефалію Української православної церкви ми не втручаємося. Але якщо таке рішення буде ухвалено, ми його підтримаємо, і якщо можемо бути корисними на етапі його імплементації, ми будемо раді допомогти", - сказав Браунбек.

Під час зустрічі Парубій висловив надію, що Україна зможе отримати "позитивне рішення про надання Томосу про автокефалію Української помісної православної церкви вже цього року". Глава ВРУ зазначив, що створення автокефальної Української православної церкви - це питання не тільки релігії, а й національної безпеки.

Раніше у Стамбулі завершився великий архієрейський Собор. Українське питання на ньому було головним. Позиція Константинополя щодо надання Україні автокефалії - незмінна.

Вселенський патріархат вже призначив двох представників Константинополя в Україні. У Московському патріархаті розцінили призначення константинопольських екзархів (представників) в Україні як "безпрецедентне та грубе вторгнення на свою територію" та заявили, що "не залишать це без відповіді".

ВідеоПатріархат Константинополя надаватиме автокефалію без згоди інших церков

Про це напередодні домовилися ієрархи під час архієрейського собору, який триває у Стамбулі. До пізнього вечора там тривали дискусії з українського питання. 

Патріархат Константинополя надаватиме автокефалію без згоди інших церков

Залиште свій коментар

Вибір редакції