Політолог Суркова лякає Україну та Захід продовженням кривавої війни на Донбасі

Дата публікації
Перегляди
1904
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Політолог Суркова лякає Україну та Захід продовженням кривавої війни на Донбасі

Фото: Ніна Грушецька

Олексій Чеснаков поділився своїм баченням подальшої долі Донбасу.

Ватажки терористичних організацій «Л/ДНР» воюватимуть і далі, якщо Київ не виконає політичних вимог, зазначених у Мінських угодах. Про це російському виданню Gazeta.ru заявив наближений до Кремля і особисто до куратора по Україні Владислава Суркова політолог Олексій Чеснаков.

«Потрібно зрозуміти принципову річ. «ДНР» і «ЛНР» без гарантій виконання політичної частини Мінських угод з боку України не обговорюватимуть жодних військових аспектів. Республіки Донбасу не відступлять від цієї позиції. Немає особливого статусу - немає миру», - сказав він.

За його словами, надання летальної зброї Україні різко погіршить ситуацію з безпекою в зоні конфлікту. «Поставки не дадуть переваг українській стороні, проте гарантовано приведуть до зростання мілітаризації республік Донбасу. «ДНР» і «ЛНР» будуть вимушені реагувати. А реакція у них може бути тільки одна – переозброювання. Паритет повинен бути дотриманий», – вважає кремлівський політолог.

При цьому Чеснаков повідомив, що 7 жовтня в Сербії відбудеться зустріч помічника президента Росії Владислава Суркова і спецпредставника США по Україні Курта Волкера. Сторони обговорюватимуть процес відновлення миру на Донбасі, зокрема миротворчої місії ООН. Втім, він розцінює українську пропозицію щодо розміщення миротворців по всій території окупованого Донбасу як спробу відновлення територіальної цілісності України.

«Під прикриттям «миротворців ООН» на Донбасі українська сторона хоче розправитися з прихильниками особливого статусу. Тому про передачу Україні або зазначеним нею «миротворцям» контролю за російсько-українським кордоном до виконання Мінських угод не може йтися», – заявив Олексій Чеснаков.

Нагадаємо, що Петро Порошенко подав на розгляд Верховної Ради два законопроекти щодо Донбасу. Один з них стосується реінтеграції регіону, а у другому йдеться про заморожування на рік закону про особливості місцевого самоврядування.

Які приватні армії воюють на Донбасі

Які приватні армії воюють на Донбасі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1904
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація