Помер вчений Борис Патон

Помер вчений Борис Патон

Йому був 101 рік.

19 серпня у віці 101 року помер український вчений та президент Національної академії наук України Борис Патон.

Патон понад як пів століття був президент НАН України та директором Інституту електрозварювання імені Євгена Патона. Також він став першим, хто отримав звання Героя України.

Учений народився у Києві 27 листопада 1918 року. Дата символічна: саме цього дня гетьман Скоропадський заснував Національну академію наук України. Його батьком був академік Євген Патон - він заснував столичний Інститут електрозварювання в Києві і на його честь названо міст через Дніпро.

Бориса Патона через винаходи знає весь світ.  Як фахівець у галузі зварювальних процесів та металургії він став автором понад тисячі наукових публікацій і понад 400 винаходів.

Серед його найяскравіших проєктів: перша в світі установка для зварювання в космосі "Вулкан" та метод електрозварювання живих тканин тіла.

ТСН спілкувалася з Борисом Патоном у його сторіччя. Ось ця розмова:

Відео Вченому та Герою України Борису Патону виповнилося 100 років

Вчений, який вже 56 років поспіль очолює Академію наук, народився в один рік разом з цією установою - 1918-го. Він не лише обіймає посаду, а й досі працює, хоча публічно з'являється не часто. ТСН поцікавилася його планами на майбутнє. 

Вченому та Герою України Борису Патону виповнилося 100 років

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин