Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко підписав указ про святкування Дня перемоги

Він набере чинності з моменту опублікування.

Президент України Петро Порошенко підписав указ "Про відзначення у 2019 році Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України", повідомляє прес-служба АП.

8 і 9 травня та 28 жовтня в столиці та населених пунктах мають відбутися меморіальні, урочисті, культурно-мистецькі, науково-просвітницькі, військово-патріотичні та інші тематичні заходи за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, акредитованого в Україні дипломатичного корпусу, духовенства та організацій громадянського суспільства.

У закладах освіти і військових частинах мають провести патріотичні заходи за участі молоді, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції, учасників бойових дій, сімей загиблих. Крім того, представників духовенства закликають провести панахиди за загиблими. Дні пам'яті та примирення радять провести і в закордонних дипломатичних представництвах України.

Розробити і затвердити план заходів повинен Кабінет міністрів. Указ набере чинності з моменту опублікування.

ВідеоІсторія виникнення символу Дня пам'яті та примирення червоного маку

Починаючи із 2014 року українці в ці дні, аби вшанувати події Другої світової війни, носять на грудях червону квітку. Таким чином, ми долучились до світової традиції. Саме червоними маківками в світі вшановують пам'ять загиблих у всіх конфліктах з часів Першої світової війни. Все почалося з вірша канадського військового лікаря Джона МакКрея. Під враженням боїв у Бельгії у 1915 році він написав рядки, де у фламандських полях квітне мак, а поміж хрестів - скорботний знак. Першими квітку як символ прийняли американські солдати, пізніше британці.

Історія виникнення символу Дня пам'яті та примирення червоного маку

Нагадаємо, в Україні та світі відзначають День пам’яті та примирення відзначають 8 травня. Саме 8 травня гітлерівська Німеччина підписала капітуляцію. З 2014 року Україна відзначає його і  9 травня - День перемоги над нацизмом. Символом пам'яті про події війни став червоний мак

ВідеоЯк світ відзначає День пам'яті та примирення

У більшості європейських міст проходять вшанувальні заходи. Загиблих згадують, зокрема, у Лондоні, Брюсселі та Ризі. Представники британської королівської родини Принц Чарльз із дружиною приїхали у Францію, яка була союзником Британії під час Другої світової, та взяли участь в урочистостях у місті Леон. За посилених заходів безпеки президент Еммануель Макрон поклав квіти до могили Невідомого солдата у Парижі.

Як світ відзначає День пам'яті та примирення

Залиште свій коментар

Вибір редакції