Поставки газу з Європи до України під загрозою зриву

Мінекономіки внесло зміни до статуту держкомпанії "Нафтогаз" і позбавило її контролю над "Укртансгазом".

Влада України поміняла статут "Нафтогазу", позбавивши його контролю за газопроводами, чим порушили домовленості з кредиторами і поставили під загрозу фінансування закупівель газу в Європі для компенсації відмови від російського палива.

Про це повідомив "Нафтогаз", передає "Reuters".

"Якщо ці повідомлення підтвердяться, це дуже серйозна проблема. Ми розраховуємо, що наші партнери виконають свої зобов'язання і зроблять "Нафтогаз" прикладом реформи корпоративного управління", - повідомив місцевий офіс Європейського банку реконструкції та розвитку, який є ключовим західним кредитором "Нафтогазу".

Уряд України затвердив реформу корпоративного управління держкомпанії "Нафтогаз" перед минулим опалювальним сезоном заради отримання кредитів ЄБРР і Світового банку на 800 млн доларів для закупівлі газу у Європі.

Минулого тижня, за даними прес-служби "Нафтогазу", Міністерство економіки внесло зміни до статуту держкомпанії і позбавило її контролю над "Укртансгазом", зберігши його у власності "Нафтогазу".

"Зміна статуту "Нафтогазу" таким чином, як це сталося минулого тижня - це порушення принципів корпоративного управління ОЕСР і зобов'язань, які взяла на себе Україна. Ці події ставлять під загрозу укладення "Нафтогазом" кредитної угоди за участю Світового банку на суму 500 млн доларів. Ці кошти необхідні для закупівлі газу і стабільного проходження Україною зимового сезону", - йдеться в заяві компанії.

"Крім того, це порушує умови кредитної угоди з ЄБРР і загрожує потенційним дефолтом по заборгованості, гарантованої державою".

Мінекономіки поки не відповіло на прохання прокоментувати заяву "Нафтогазу".

Нагадаємо, заборгованість "Київенерго" за придбаний у НАК "Нафтогаз України" природний газ сягнула 1,1 млрд гривень. Столичні комунальники є одним із найбільших боржників національної компанії.

Відео"Нафтогаз України" відмовився від купівлі газу в Росії

Залиште свій коментар

Наступна публікація