Поставки газу з Європи до України під загрозою зриву

Мінекономіки внесло зміни до статуту держкомпанії "Нафтогаз" і позбавило її контролю над "Укртансгазом".

Влада України поміняла статут "Нафтогазу", позбавивши його контролю за газопроводами, чим порушили домовленості з кредиторами і поставили під загрозу фінансування закупівель газу в Європі для компенсації відмови від російського палива.

Про це повідомив "Нафтогаз", передає "Reuters".

"Якщо ці повідомлення підтвердяться, це дуже серйозна проблема. Ми розраховуємо, що наші партнери виконають свої зобов'язання і зроблять "Нафтогаз" прикладом реформи корпоративного управління", - повідомив місцевий офіс Європейського банку реконструкції та розвитку, який є ключовим західним кредитором "Нафтогазу".

Уряд України затвердив реформу корпоративного управління держкомпанії "Нафтогаз" перед минулим опалювальним сезоном заради отримання кредитів ЄБРР і Світового банку на 800 млн доларів для закупівлі газу у Європі.

Минулого тижня, за даними прес-служби "Нафтогазу", Міністерство економіки внесло зміни до статуту держкомпанії і позбавило її контролю над "Укртансгазом", зберігши його у власності "Нафтогазу".

"Зміна статуту "Нафтогазу" таким чином, як це сталося минулого тижня - це порушення принципів корпоративного управління ОЕСР і зобов'язань, які взяла на себе Україна. Ці події ставлять під загрозу укладення "Нафтогазом" кредитної угоди за участю Світового банку на суму 500 млн доларів. Ці кошти необхідні для закупівлі газу і стабільного проходження Україною зимового сезону", - йдеться в заяві компанії.

"Крім того, це порушує умови кредитної угоди з ЄБРР і загрожує потенційним дефолтом по заборгованості, гарантованої державою".

Мінекономіки поки не відповіло на прохання прокоментувати заяву "Нафтогазу".

Нагадаємо, заборгованість "Київенерго" за придбаний у НАК "Нафтогаз України" природний газ сягнула 1,1 млрд гривень. Столичні комунальники є одним із найбільших боржників національної компанії.

"Нафтогаз України" відмовився від купівлі газу в Росії

Купувати газ в Росії за 177 доларів за тисячу кубічних метрів блакитного палива Україна не буде. Один із директорів з розвитку бізнесу на своїй сторінці у Facebook пояснив, що з поправкою на калорійність ціна на російський газ у такому випадку складе 183 долара, при тому, що на німецькому ринку ціна на липень — нижче на 10 доларів. Тож, за таких умов Україна весь необхідний газ купуватиме на європейському ринку. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: