Потяги в Крим будуть ходити частіше і швидше

Потяги в Крим будуть ходити частіше і швидше

Українці поїдуть в Крим додатковими потягами / Фото: commons.wikimedia.org

У Крим поїдуть додаткові поїзди, а інтервал їх прибуття і відправлення буде скорочено.

Укрзалізниця призначила додаткові потяги у напрямку Криму, а також збільшила кількість вагонів у поїздах.

Так, на 21 липня додано поїзд №231/232 Київ - Сімферополь (752 місця). До поїзда №129/130 Гродно - Сімферополь на 18 і 20 липня включені 5 додаткових вагонів (360 місць). В цей же потяг на пікові дати 22, 24, 26 і 28 серпня також додано 5 вагонів (720 місць). А періодичність курсування поїзда №296 Сімферополь - Чернівці змінена на щоденну, повідомляє прес-центр УЗ.

"Рішення про максимальне збільшення кількості вагонів у поїздах, призначення додаткових поїздів та зміну періодичності їх курсування приймаються на основі аналізу пасажиропотоку і виходячи з технічних можливостей", - зазначають у відомстві.

При розробці графіку руху поїздів в УЗ також враховували фактор зручності для пасажирів. Зараз у напрямку півострова і назад поїзди курсують досить часто.

"У літній період щодоби в Крим прибуває і відправляється 99 пар поїздів - в середньому, через кожні 14 хвилин. В пікові періоди (вранці і ввечері) потяги прибувають і відправляються через кожні 6-8 хвилин", - відзначають в УЗ. Залізничники гранично скоротили інтервал прибуття та відправлення кримських поїздів.

Так, з вокзалу "Київ-Пасажирський" у напрямку Криму з 12 год. 27 хв. до 23 год. 01 хв. відправляється 14 поїздів - тобто, по одному потягу майже щогодини.

В Укрзалізниці підкреслюють: проблем з вивезенням туристів з Криму на сьогоднішній день теж немає.

"Для виїзду відпочиваючих з Криму на кінець літа (з 25 по 31 серпня 2013 року) у вільному продажу залишається 66% квитків від загальної кількості пропонованих пасажирам до всіх куточків України", - повідомляє відомство. Всього на вищевказані дати пасажирам було запропоновано майже 188 тис. місць у поїздах, що курсують з АР Крим. Станом на 18 липня реалізовано понад 63,6 тис. місць.

Всього ж з початку червня залізничним транспортом у Крим з регіонів України було перевезено понад 938,7 тис. пасажирів було запропоновано понад 1 млн місць.

Оскільки пасажирські перевезення є соціально значущими Укрзалізниця отримала від Кабміну доручення забезпечити прибуття в Крим і зворотний виїзд для всіх бажаючих. В УЗ зазначають доручення виконується - незважаючи на критичну необхідність оновлення зношеного парку пасажирських вагонів та відсутність законодавчо передбачених на такі цілі коштів з держбюджету.

Нагадаємо, за шість місяців 2013 року збитки УЗ від пасажирських перевезень склали 3,5 млрд грн, у другому півріччі очікуються збитки на суму в 2 млрд грн. За повідомленнями ЗМІ за поїздку одного пасажира УЗ доплачує близько 85 грн.

Повʼязані теми:

Наступна публікація