Психіатри визнали цілком осудними миколаївських ґвалтівників

Дата публікації
Перегляди
8882
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Психіатри визнали цілком осудними миколаївських ґвалтівників

У всьому світі таких злочинців найчастіше визнають осудними / Фото: "Комсомольская правда" в Украине

Психіатри вважають, що ґвалтівників Оксани Макар захочуть визнати частково осудними, або неосудними.

Експерти в галузі психіатрії запевняють, що троє хлопців, обвинувачених у зґвалтуванні і спробі вбивства Оксани Макар, цілком осудні.

"Психіатрична експертиза потрібна. Але я дозволю собі таку непрофесійну репліку: якщо їх визнають психічно хворими, то в мене виникне дуже багато підозр, бо насильство, жорстокість, імморалізм — варіанти норми", — прокоментував виданню "Дзеркало тижня" миколаївську трагедію глава Асоціації психіатрів України Семен Глузман.

За його словами, у більшості випадків у різних країнах, коли стаються факти нападу на людей, насильства, вбивства, ловлять сексуальних та інших маніяків, зазвичай їх визнають здоровими.

"Не хвороба керувала ними, а особливості особистості. А особливості особистості — це, даруйте, варіант норми. Якщо є людина, котра потрапляє в парламент, аби красти чи прикривати свій бізнес, то це ж не прояв психічної хвороби. Це прояв поганого виховання в дитинстві", — пояснив фахівець.

Зі свого боку доктор медичних наук, професор Анатолій Чуприков вважає проведення психіатричної експертизи зайвим.

"Мені здається, що в даному випадку було б достатньо психологічної експертизи. У нас її, на жаль, не дуже часто проводять, а треба б. З точки зору психіатрії, ці молоді люди цілком осудні. Принаймні, якщо судити по тому, що бачив і чув про них", — зазначив професор.

У той же час експерти вважають, що зацікавлені люди будуть робити спроби визнати ґвалтівників частково осудними.

Нагадаємо, в ніч з 9 на 10 березня двоє жителів Миколаєва заманили на квартиру до свого товариша 18-річну Оксану Макар, з якою познайомилися в барі. Потім її по черзі зґвалтували. Коли жертва пригрозила заявити в міліцію, один з трійці почав її душити. Вирішивши, що дівчина мертва, ґвалтівники винесли її тіло на покинуте будівництво і підпалили.

Незважаючи ні на що жертва вижила - вранці її виявив випадковий перехожий. У важкому стані потерпілу доставили в центр термічної травми міської лікарні № 3.

Зараз лікарі борються за її життя.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8882
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація