Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рись перемогла у всеукраїнському голосуванні і стала символом Карпат

Переможниця, яка набрала більше 30% голосів, стане не тільки героїнею освітніх матеріалів для шкіл, коміксів та мультфільмів про збереження природи в Україні, але й отримає власну скульптуру у Моршинському парку.

Національне голосування за тварину-символ Карпат відбулося в рамках всеукраїнського еко-проекту "Разом за природу". До списку кандидатів увійшли 10 тварин. Більшість із них занесені до Червоної книги України як вразливі, рідкісні або такі, що знаходяться на межі зникнення: це ведмідь бурий, саламандра плямиста, зубр, кіт лісовий та рись євразійська, а також тритон карпатський, тварина-ендемік, тобто такий вид, що мешкає тільки у Карпатах. За звання символу боролись і поширені, але не менш цінні тварини: вовк, вивірка карпатська, їжак білочеревий, борсук звичайний. Усього за тварин віддали понад 5000 голосів.

Рись

"Завдяки голосуванню тисячі українців дізналися про рідкісні та зникаючі види тварин, які потребують захисту, — говорить представник організаторів проекту Марина Соловйова. —  Їхнє життя опинилося під загрозою в тому числі через зменшення площ лісів. Проект "Разом за природу" повертає тваринам домівки — ми відновлюємо карпатські ліси і тільки минулого року висадили понад 24 000 дерев. Збереження екосистеми Карпат – головна місія проекту, тож зараз ми разом із Всесвітнім фондом природи в Україні готуємо низку освітніх матеріалів для дітей – мультфільми та комікси, де рись стане головним героєм. Крім того, наступного року скульптура символу Карпат прикрасить парк у Моршині".

Рись називають невловимим мисливцем. Зараз в Україні мешкає близько 350 плямистих кішок з китичками на вухах. "Рись євразійська зовсім "не публічна" тварина й завдяки неперевершеному зору та слуху, а також нічному способу життя, вміло уникає контакту з людиною, — говорить координатор проекту, представник Всесвітнього фонду природи в Україні (WWF) Ірина Миронова. — Науковці припускають, що у Карпатах залишилось близько 220-250 особин, а на Поліссі — до 80-100. Сподіваємося, завдяки проекту ми зможемо пояснити українцям цінність цієї прекрасної тварини".

* "Разом за природу" — всеукраїнський проект, ініційований ТМ "Моршинська" у партнерстві з Всесвітнім фондом природи в Україні (WWF). Його діяльність спрямована на збереження, оновлення та примноження Карпатських лісів і природи України для теперішніх та майбутніх поколінь українців. Деталі за посиланням: https://www.facebook.com/zapryrodu/

** Всесвітній фонд природи (WWF – World Wide Fund for Nature). Заснований у 1961 році, WWF є однією з найвідоміших та ефективних міжнародних природоохоронних організацій, яка працює у більше ніж 120 країнах світу. Всесвітній фонд природи в Україні працює в рамках Дунайсько-Карпатської програми та відновлює природу Дунайського і Карпатського регіонів ― двох із двохсот найцінніших та найбагатших екологічних регіонів у світі. ukraine.panda.org

Залиште свій коментар

Вибір редакції