Російське ембарго на українські товари набуло чинності

На територію Росії заборонено ввезення сільськогосподарської продукції, сировини та продовольства українського виробництва.

З 1 січня 2016 року Російська Федерація призупиняє поставки українських товарів. Відповідний наказ підписав прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв 21 грудня.

Як випливає з постанови уряду РФ № 1397 від 21 грудня 2015 року про включення з 1 січня 2016 року України до переліку країн, з яких заборонено ввезення до Російської Федерації сільгосппродукції, сировини та продовольства. Заборона діятиме до 5 серпня 2016 року.

Забороняються товари сільгоспвиробництва, сировина та продовольство, країною походження яких є США, країни Європейського Союзу, Канада, Австралія, Норвегія, Україна, Республіка Ісландія та Князівство Ліхтенштейн, Республіка Албанія, Чорногорія. Забороняються продукти тваринництва, включаючи м'ясо великої рогатої худоби, свинину, харчові субпродукти, рибу й ракоподібні, молоко й молочні продукти, овочі, ковбаси тощо.

Водночас з 1 січня вступає у дію ЗВТ між Україною і Євросоюзом. У зв'язку з цим в новорічному зверненні президент України Петро Порошенко заявив, що за кілька років Україна компенсує завдані Росією збитки.

Водночас, з 10 січня 2016 року, забороняється до ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації.

Мінекономрозвитку пропонує повністю заборонити ввезення, зокрема, м'яса великої рогатої худоби, свинини, риби, шоколаду, пива, горілки, сигарет, обладнання для залізниць або трамвайних колій, інсектицидів.

Путін скасував вільну торгівлю з Україною

Порошенко відповів, що Україна зазнає збитків від таких дій РФ, але готова заплатити таку ціну за свободу і незалежність. Саме погрозами продовольчих обмежень Кремль намагався тиснути на Київ, щоб зірвати підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Свіжий путінський наказ про скасування договору між Україною і Росією запрацює з першого січня. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: