Шкіряк передрік забуття "ВКонтакте" та "Яндексу"

Росія щороку витрачає півтора мільярда доларів на розповсюдження своєї пропаганди в Україні.

Заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків повністю підтримує обмеження присутності російських "пропагандистських машин" в українському інформаційному просторі. Про це він говорив на круглому столі, присвяченому роз'ясненню мети введення відповідного рішення РНБО, передає кореспондент ТСН.

Як зауважили під час обговорення, на пропаганду в Україні Росія щороку витрачає півтора мільярда доларів.

За словами Шимківа, Яндекс, ВКонтакте, антивірусні програми Касперського та Доктор Веб можуть використовуватись стороною країни-агресора для збору інформації. Загалом заступник голови АПУ бачить у забороні можливості для українських розробників. А заборонені сервіси, впевнений Шимків, недовго будуть потрібними українцям, і шукати шляхи обійти заборону користувачі перестануть.

"Була ICQ. Де вона? Були інші сервіси, AltaVista. Хтось пам'ятає? Немає. З'явилися альтернативні сервіси - суспільство переходить, якщо воно простіше, доступніше", - сказав Шимків.

Радник міністра МВС Зорян Шкіряк, який був одним з ініціаторів заборони, вважає захисників російського продукту "зрадофілами та панікерами". Шкіряк впевнений, що невдовзі ці сервіси забудуться, а істерія навколо введення у силу рішення вже спадає.

"Саме 2017 рік має стати роком інформаційного захисту України від російських спецслужб", - наголосив Шкіряк, зауваживши, що це лише частина з низки комплексних заходів.

Радник голови МВС впевнений, що жодного наступу на свободу слова таке рішення не здійснює, а невдовзі ми зможемо побачити українські аналоги подібних продуктів. Водночас Шкіряк бачить позитив у тому, що доступ до понад 3000 антиукраїнських груп лише ВКонтакте обмежиться.

Нагадаємо, 16 травня, російські соцмережі "ВКонтакте" і "Однокласники" потрапили до списку юридичних осіб, щодо яких Україна ввела санкції.

Президент України затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони про розширення списку фізичних та юридичних осіб, щодо яких введено санкції. Загалом обмежувальні заходи стосуються 468 компаній. В указі пояснюється, що заборона діє на інтернет-провайдерів з "надання послуг з доступу користувачам мережі інтернет до ресурсів сервісів". 

Зазначимо, що президент Петро Порошенко наголосив, що санкції, які були введенні проти Росії, можуть бути переглянуті після повного виходу російських військ з території України. 

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар