Рада скасувала найскандальнішу частину "закону Савченко"

За відповідне рішення проголосували 174 народних обранці.

Верховна Рада у четвер, 18 травня, розглянула зміни в "законі Савченко". Відбулося поіменне голосування про розгляд за скороченою процедурою проекту Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення) №5534.

За відповідне рішення проголосували 174 народних обранці, проти – 9, утрималися – 41, не голосували – 123. Всього у Раді було зареєстровано 347 депутати. Зазначимо, що Надія Савченко була відсутня.

Також нардепи визначилися щодо проекту закону про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких розташовані в державі, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором.

Зазначимо, що це не перше голосування за зміни до закону. Раніше нардепи відмовилися ухвалити проект закону №5259 про внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув'язнення, який відомий як "закон Савченко".

Нагадаємо, юрист-кримінолог Ганна Маляр наголосила, що так званий "закон Савченко" був прийнятий під конкретних людей, а надто під "елітних бандитів" та VIP-злочинців. Водночас, вона наголосила, що новим документом законодавець визнає, що умови тримання невинуватої особи жорсткіші, ніж тих, які судом визнані винними.

Через "закон Савченко" на волю вийдуть засновник відомої будівельної афери "Еліта-центр" Олександр Волконський-Шахов та скандальний  лікар-шахрай Андрій Слюсарчук, відомий як "доктор Пі".

Залиште свій коментар