У 10 разів швидший за 4G: уряд затвердив план впровадження 5G в Україні

У 10 разів швидший за 4G: уряд затвердив план впровадження 5G в Україні

Фото: Associated Press

Вже у грудні 2021 року планується надати телеком-операторам права на використання радіочастот для впровадження 5G.

Кабінет міністрів затвердив план заходів із впровадження в Україні високошвидкісного 5G зв'язку, який передбачає можливість проведення перших тендерів на радіочастоти для 5G в жовтні 2021 року.

Відповідне розпорядження про прийняття плану уряд ухвалив на засіданні 11 листопада.

"Діджиталізація країни можлива лише за швидкісного та доступного інтернету. Уряд активно працює і в цьому напрямку. Сьогодні ми ухвалили низку рішень для покращення якості зв’язку та посилення захисту інформації. Затвердили план заходів для впровадження 5G зв’язку в Україні — важливий проєкт для розвитку кластерної економіки, де будуть реалізовані проєкти хмарних технологій, та проєкти, які стосуються Інтернету речей", - повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Зазначається, що згідно з планом, до кінця року планується створення робочої групи, до якої ввійдуть представники держорганів, профільні асоціації й учасники ринку. Також до кінця року робоча група повинна оцінити необхідність проведення дослідження з визначення вартості радіочастот у діапазонах 700 МГц і 3400-3800 МГц, необхідних для впровадження 5G.

За словами віцепрем'єр-міністра - міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, оператори зможуть отримати ліцензії через 1-1,5 року за умови прийняття всіх необхідних нормативно-правових актів для запуску 5G. "Хочу нагадати, що при впровадженні технології 5G швидкість інтернету збільшується в 10-20 разів", - сказав він та додав, що 5G дасть змогу суттєво поліпшити швидкість мобільного інтернету.

Федоров наголосив, що 5G в 10 разів швидший за 4G і забезпечує обмін величезних обсягів інформації на надвисоких швидкостях. Як і будь-яке інше покоління мобільного зв’язку, 5G цілком безпечний для людей.

Готуємо Україну до запуску 5G. Перший крок зроблено — Уряд затвердив План розвитку 5G, який розробили Мінцифра разом з...

Опубліковано Михайло Федоров Середа, 11 листопада 2020 р.

Варто зазначити, Кабінет міністрів України визначив розвиток високошвидкісного зв'язку 4G і 5G як один із пріоритетів цифрової трансформації.

Вся правда про 5G: чому планета постала проти веж зв'язку та як радіохвилі впливають на людину

Вся правда про 5G: чому планета постала проти веж зв'язку та як радіохвилі впливають на людину

Повʼязані теми:

Наступна публікація