У Києві прощаються із легендарним композитором Мирославом Скориком

У Києві прощаються із легендарним композитором Мирославом Скориком

У Києві прощаються із легендарним композитором Мирославом Скориком

Поховають чоловіка у п’ятницю у Львові.

Сьогодні у Києві у Патріаршому соборі української греко-католицької церкви віддають шану геніальному композитору Мирославу Скорику.

Йдеться в ТСН.16.45.

Попрощатись з маестро прийшли митці та політики. Церемонія триватиме  до 21:00. А вже завтра композитора проводжатимуть в останню путь у Львові. Поховають Мирослава Скорика в п'ятницю.

Він помер на вісімдесят другому році життя після тривалої хвороби. До останнього його пальці літали над клавішами у джазових композиціях. Його музику наспівувало і ще наспівуватиме не одне покоління. Він автор всесвітньо відомої Мелодії, композитор, який намалював ніч для Софії Ротару і «Тіні забутих предків» для Параджанова. Написав оперу "Моїсей" , яку благословив Іван Павло ІІ.

Останній свій твір геній присвятив медикам, які боролися з коронавірусом у Китаї.

«Фігура Миросалава Михайловича дуже складна надзвичайно, але одне ми не можемо заперечувати, що це особистість неймовірного масштабу і йому через звук, через форму музичну вдавалося про те висловлюватись, про що він не міг говорити словами, ті хто почують цю його мову, усвідомлять масштаб цієї особистості», - кажуть друзі композитора.

«Українці і світ скоро дуже побачать той проект, який ми готували найближчі місяці і він пов’язаний з останніми написаними за життя творами.  Проект, який написав Мирослав Михайлович останній "Модест Мугоргский. - Мирослав Скорик" - це будуть твори для фортепіано з оркестром, для саксофону з оркестром. Та твір, який ми робили для світової прем’єри у Відні, зробив з камерного складу для оркестру. Ніхто ніхто ще в Україні не чув», - кажуть колеги Скорика.

Повʼязані теми:

Наступна публікація