У МОЗі примусово прирівняли унікальний медичний заклад "Охматдит" до звичайної лікарні

Дата публікації
Перегляди
2652
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У МОЗі примусово прирівняли унікальний медичний заклад "Охматдит" до звичайної лікарні

За долю лікарні переживають і батьки, і опікуни, і інвестори / Фото: ТСН.ua

В лікарні тепер не знають хто і як буде ними керувати

Атака на національну дитячу лікарню "Охматдит" цього тижня стривожила всіх мам: бо саме для них ця лікарня часто ставала останньою надією. Міністерство охорони здоров'я примусово змінило статут унікального медичного закладу, прирівнявши його до звичайного, йдеться в сюжеті ТСН-Тиждень.

Операції тут щодня. Приймає заклад 18 тисяч маленьких пацієнтів на рік, а у стаціонарі ще 20 тисяч, яких врятували по швидкій допомозі. Більше 2 тисяч персоналу. І чимале господарство - 9 корпусів та 6 гектарів землі в центрі Києва.

Що буде з цим завтра – невідомо. Бо своєю заявою у вівторок ошелешив гендиректор Охматдиту – тепер вже колишній.

Його посада просто зникла зі статуту лікарні за дивних обставин

Версія №1 – чиновницький переворот

Хоча Гладуш керував лікарнею 9 років, нову посаду головлікаря міністерство йому не запропонувало. Виконувати обов'язки поставили одного із заступників - Володимира Поворознюка. Пояснення смішні: Гладуш останні 3 місяці хворів, Поворознюк робив його роботу.

 Навіщо взагалі знадобилася ця кадрова революція?У МОЗі кажуть: на вимогу закону. До кінця року мають уніфікувати статути всіх лікарень.

Версія №2 – боротьба за землю

За новим статутом майном лікарні та землею, на якій вона стоїть, розпоряджається МОЗ. Він же вирішує – чи існувати закладу взагалі.

"Це національний заклад, і будь-яка організація чи ліквідація проводиться за указом президента, а МОЗ написав, що вони проводять за своїм баченням", - розповідає Гладуш.

До цього тут вже воювали за майно і самостійність Охматдиту. 2004-го МОЗ намагався відібрати в лікарні кілька будівель. У 2008 році  Раїса Богатирьова пропонувала президенту Ющенку об'єднати лікарню з інститутом педіатрії, акушерства та гінекології.

Шкодити Охмадтиту чи ліквідовувати його МОЗ не збирається, - завірили чиновники.

Розвалити Охматдит владі не вигідно. Тут зводять новий величезний корпус, він росте на очах. Обіцяють, що в ньому буде все, для порятунку тих діток, які сьогодні змушені чекати дорогих операцій закордоном. І політичні дивіденди з цього проекту можуть бути набагато ціннішими, ніж земля в центрі столиці.

Версія №3 - гроші

Охматдит сам пише собі бюджети на рік – розповідає член опікунської ради лікарні Юрій Власенко.

Найбільше громадський опікун переживає: які ліки тепер закуповуватимуть на тендерах. Досі фахівці Охматдиту самі виписували умови закупівель. Тепер їм можуть диктувати згори.

Тендери й надалі лікарня оголошуватиме самостійно – заспокоює новий головлікар.

За тим, як местиме нова мітла в Охматдиті,  спостерігають тисячі очей. Не лише маленькі пацієнти та їхні батьки, ще опікуни, волонтери і спонсори. За даними опікунської ради, унікальна дитяча лікарня національного масштабу наполовину живе за рахунок благодійників.   І спонсори теж хочуть гарантій, що їхні гроші йтимуть за призначенням

Міністерство охорони здоров'я примусово змінило статут "Охматдита"

Міністерство охорони здоров'я примусово змінило статут "Охматдита"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2652
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація