Україна перейшла на літній час: замість третьої години – четверта

Україна перейшла на літній час: замість третьої години – четверта

Фото: УНІАН

Перехід на літній час традиційно відбувається в останню неділю березня.

Україна щойно, о третій годині ночі 26 березня, перейшла на літній час. Стрілки годинників перевели на годину вперед і стало 04:00. Тож прокидатися вранці доведеться на одну годину раніше.

Переведення стрілок відбудеться по всій Україні, крім анексованого Росією Криму, а також окремих районів Луганської та Донецької областей. Там прилаштовуються до Кремлівських курантів. Разом з Україною на літній час перейдуть понад 110 країн світу. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Вважається, що перехід на літній час економить електроенергію до 3%. А лікарі єдині в тому, що для людського організму – це стрес. Тому радять лягати спати не пізніше 23:00 уже за новим часом.

"Укрзалізниця" запевнила, що врахувала перехід на літній час у квитках.

"Відправлення та прибуття поїздів на квитках вказується вже з урахуванням цього переходу. У квитках на поїзди формування ПАТ "Укрзалізниця" вказано вже відкоригований графік руху пасажирських та приміських поїздів. Тому мандрівникам, які запланували поїздки на цей вихідний день, а також тим, хто зустрічатиме на вокзалі друзів або гостей у понеділок, 27 березня, варто бути уважними та вчасно привести у відповідність час свого годинника", - ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, в Україні переводять час двічі на рік – в останню неділю березня переходять на літній час, а в останню неділю жовтня – на зимовий.

У 2011 році була спроба скасувати перехід на літній-зимовий час, але потім це рішення скасували через нарікання жителів Західної України (мовляв, уранці, коли треба йти на роботу, в школу чи дитсадок, там ще дуже темно надворі), а також через проведення в Україні футбольного Євро-2012.

Понад 110 країн світу разом з Україною переходять на літній час

Понад 110 країн світу разом з Україною переходять на літній час

Повʼязані теми:

Наступна публікація