Україна піднялася в рейтингу свободи ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Цього року країна посіла 102-ге місце, тоді як торік - 107-ме.

У середу, 26 квітня, міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" оприлюднила дослідження щодо рівня свободи ЗМІ у 180 країнах. 

Так, цьогоріч Україна посіла 102-ге місце, покращивши свій результат, порівняно з минулим роком. 101-шу сходинку посіла Гвінея, а 103-тє - Бразилія.

"Від часу революції 2014 року українська влада ухвалила ряд реформ, у тому числі щодо прозорості структури власності засобів масової інформації…, але ще потрібно послабити жорсткий контроль олігархів на ЗМІ і заохотити редакційну незалежність", – йдеться у звіті.

"Репортери без кордонів" зазначають, що українській владі не вдається убезпечити ЗМІ від атак, як вбивство журналіста Павла Шеремета, публікація персональних даних тисяч журналістів, звинувачених у "зраді", і підпал штаб-квартири телеканалу "Інтер".

На окупованих східних територіях досі немає критично налаштованих журналістів та іноземних спостерігачів, йдеться в звіті.

Також "Репортери без кордонів" заявляють, що свобода засобів інформації все частіше перебуває під загрозою не лише в країнах із авторитарними режимами, а й у країнах, які вважаються моделями демократії.

Крім того, в організації зазначають, що кількість країн, де ситуація для ЗМІ вважається "доброю" або "досить доброю", зменшилася лише за рік, і так загальновизнані демократії не є винятком у цьому тренді.

"Демократії, які традиційно розглядають свободу засобів інформації як одну з фундаментальних основ, мають продовжувати бути моделлю для решти світу, а не навпаки", – наголосив генеральний секретар оранізації Крістоф Делоер.

Зазначимо, перші п'ять місць рейтингу посіли Норвегія, Швеція, Фінляндія, Данія та Нідерланди відповідно. Росія в рейтингу залишилася на 148-й позиції. Своєю чергою, США втратили дві позиції і посіли 43-тє місце.

Останню сходинку рейтингу посіла КНДР. Також країнами із найбільшою несвободою преси вважаються В'єтнам, Китай, Сирія, Туркменістан та Еритрея.

Нагадаємо, торік Україна посіла 107-ме місце серед 180 країн у щорічному Всесвітньому індексі свободи слова міжнародної організації "Репортери без кордонів".

Крім того, торік міжнародна організація "Репортери без кордонів" оприлюднила список ворогів свободи преси у всьому світі.

вороги преси, інфографіка

Залиште свій коментар

Вибір редакції