Україна почала повноцінний реекспорт газу до ЄС

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна почала повноцінний реекспорт газу до ЄС

УНІАН

За словами Коболєва, завдяки привабливим умовам зберігання газу українські ПСГ заповнені на 90%.

Завдяки кільком послугам, які впровадили оператори газотранспортної системи та підземних сховищ газу, прогнози реалізувались — Україна почала повноцінний реекспорт газу до ЄС.

Про це заявив голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв 6 листопада.

"Наш "Укртрансгаз" ще кілька років тому запровадив послугу "митний склад", яка дозволяє без розмитнення зберігати газ в Україні понад 1000 днів. А ОГТСУ впровадив послугу shorthaul, яка дозволяє транзитувати газ через Україну до Польщі, Угорщини, Словаччини та Румунії", — написав він у Facebook.

За словами Коболєва, завдяки таким привабливим умовам зберігання газу українські ПСГ заповнені на 90%, що є рекордним показником за останніх 10 років. Із 28,3 млрд куб. м газу, який зберігається в Україні, іноземним трейдерам належить 10 млрд куб. м.

Голова НАК "Нафтогаз України" зазначив, що з вересня ціни на газ у Європі йдуть вгору і газ, який у режимі shorthaul зайшов до української ГТС в період низьких цін, користується попитом. За вересень-жовтень до Польщі та Угорщини трейдери реекспортували близько 15 млн куб. м газу.

"Це один із показників гнучкості української газотранспортної системи: оператор ГТС одночасно задовольняє заявки на транзит російського газу, реекспорт газу до ЄС та внутрішній попит", — резюмував він.

Нагадаємо, що у НАК "Нафтогаз України" експерти прогнозують, що цієї зими ціни на газ знизяться завдяки рекордним запасам, які вдалося сформувати в газосховищах.

Газ дорожчає – що нового на нас чекає у листопаді

Газ дорожчає – що нового на нас чекає у листопаді
Наступна публікація