Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна та Болгарія співпрацюватимуть у космічному експерименті "Іоносат-Мікро"

Угоду про співпрацю було підписано у присутності президентів двох країн.

Сьогодні, 30 червня, було підписано угоду між Державним космічним агентством України та Болгарською академією наук про співробітництво в рамках космічного експерименту "Іоносат-Мікро" на космічному апараті "Мікросат-М".

Угоду підписали Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та Головний науковий секретар Болгарської Академії Наук Евдокія Пашева у присутності президентів України та Болгарії, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

"Зокрема, документом регламентуються шляхи співпраці сторін з метою організації співробітництва в рамках проведення космічного експерименту на космічному апараті "Мікросат-М" за допомогою розробленого Болгарською академією наук інструментарного комплексу "Iondriftmeter ID-2", який має стати частиною бортового обладнання "Іоносат-Мікро"", - йдеться у повідомленні.

"Іоносат-Мікро" — це український супутниковий проект, метою якого є вивчення динамічних процесів в іоносфері Землі. Ідея створення проекту з'явилась ще у 90-х роках після руйнівного землетрусу. Супутник має за допомогою складних та комплексних вимірювань з високою точністю попереджати про можливість та силу землетрусів. Раніше повідомлялося, що проект входить у завершальну стадію розробок, а супутник "Мікросат", який стане носієм проекту, може бути запущено вже у 2017 році.

Окрім космічного співробітництва, Україна та Болгарія домовились про співробітництво в молодіжній сфері. Підписаний між країнами меморандум надасть можливість здійснювати обмін делегаціями та інформацією між молодіжними організаціями, установами, які здійснюють діяльність щодо реалізації державної політики у молодіжній сфері, проводити спільні фестивалі, конференції, тренінги, конкурси, розробляти та реалізовувати спільні проекти у сфері популяризації здорового способу життя молоді, залучення до волонтерської діяльності, розвитку міжкультурного діалогу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції