Україна вшановує жертв Голодомору. Пам'ятаємо...

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Основні пам'ятні заходи відбудуться о 16:00 в багатьох містах і селах.

Цієї суботи, 23 листопада, в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-33 років. Пам'ятні заходи традиційно відбуваються в четверту суботу листопада.

23 листопада відбудуться жалобні заходи на території Національного музею Голодомору-геноциду в Києві за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, іноземних гостей. Про це повідомляє Інститут національної пам'яті.

О 16:00 буде оголошено хвилину мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів, а також проведено загальноукраїнську акцію "Засвіти свічку". У цей час кожен охочий може долучитися до акції та встановити свічку на підвіконні.

Голодомор
Український інститут національної пам’яті

Цього дня на території Києва приспустять прапори та обмежать розважальні заходи. У суботу українські телеканали та радіо мовитимуть у режимі жалоби.

У храмах 23 листопада проводитимуть поминальні панахиди за жертвами Голодомору в Україні.

Нагадаємо, влаштований радянською владою геноцид 1932-33 років знищив понад 7 мільйонів осіб на території УРСР та 3 мільйони українців поза її межами, в регіонах, які історично були заселені українцями: Кубань, Північний Кавказ, Нижнє Поволжя та в Казахстані. Лише у першій половині 1933 року смертність від Голодомору в Україні досягла трьох мільйонів осіб.

Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплено законом "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні".

Залиште свій коментар

Вибір редакції