Українцям пообіцяли зиму до квітня та неймовірну кількість снігу

Українцям пообіцяли зиму до квітня та неймовірну кількість снігу

Українців чекає сніжна зима / Фото: http://twitter.com/mrskutcher

До яких погодних примх українцям слід готуватися цієї зими, дізнавався ТСН.ua.

Частина європейських та американських синоптиків закликає Європу готуватися до найхолоднішої за останні сто років зими. Зокрема, про це говорить американський метеоролог Джо Бастарді, пояснюючи це тим, що континент накриє так званий "блокувальний циклон", а також цьому сприятиме зниження активності Сонця. Аналогічної думки дотримується й німецький синоптик Домінік Юнг.

Проте прогнози українських експертів, опитаних ТСН.ua, виявилися різними: одні погоджуються із Бастарді та Юнгом, інші – вважають такі висновки безпідставними.

Приводу для паніки немає

Лякати людей тим, що ця зима буде більш суворою, ніж у попередні роки, немає жодних підстав, переконаний заступник директора Українського гідрометеорологічного центру Анатолій Прокопенко. Тому що, за його словами, взагалі майже неможливо створити точний прогноз погоди на період більший, ніж десять днів. Зокрема, Український гідрометцентр дає прогнози погоди на період до десяти днів.

"Більш віддалені прогнози робити важко, бо все швидко змінюється, і прогнози не справджуються", – наголосив Прокопенко.

Коментуючи заяви американського та німецького колег, Анатолій Прокопенко зауважив, що, крім їхніх думок, існує думка швейцарського синоптика Йорга Качельманна, який називає такі прогнози "шарлатанськими".

"Крім того, директор Росгідромету спростував повідомлення про те, що майбутня зима буде в Європі найхолоднішою за останні роки. І я підтримую думку російського колеги. Зараз лякати людей найбільш суворою зимою немає підстав. Бо немає таких прогнозів, які б настільки завчасно могли б точно сказати те, на чому вони (Бастарді та Юнг. – Ред) наполягають", – зазначив метеоролог.

Він додав, що у цих вчених – свої методики, за якими вони вибудовують прогнози. Але ці прогнози не відображають офіційну позицію метеослужби Америки або Німеччини – це, за словами Прокопенка, думки "окремих вчених, які не несуть за них жодної відповідальності".

Минулої зими українців засипало снігом в кінці березня / Фото: ТСН.ua

Сніжна й дощова зима

Координатор програми щодо зміни клімату Національного екологічного центру України Марія Сторчило запевнила ТСН.ua, що ця зима буде суворою не стільки в сенсі температури, скільки в сенсі опадів.

"Очікується надзвичайна кількість опадів – снігів, дощів, а також сильні вітри. Але підстав очікувати дуже низьких температур та сильних морозів немає", – зазначила експерт.

Крім того, за словами Сторчило, якщо говорити про загальну температуру по Україні, то вона поступово зростає: глобально температура в країні з 1960 року зросла на один градус, і тенденція зберігатиметься.

До 2018 року зими ставатимуть холоднішими

Найближчий за своїм прогнозом до думки американського та німецького метеорологів український народний синоптик Валерій Некрасов, який вибудовує власні прогнози погоди, спираючись на вивчення сонячної активності.

Новий рік зустрінемо із мокрим снігом та слабеньким морозом

Валерій Некрасов
"До цього ми знаходилися на піку сонячної активності, а тепер поступово почали падати, тобто сонячна активність починає стрімко валитися. Тож у 2014 році сонячної енергії буде набагато менше. Відповідно зими ставатимуть холоднішими, але не настільки холодними, що ніби кінець світу", – зазначив Некрасов.

Зокрема, за його словами, заморозки на ґрунті можна очікувати в середині листопада, а морози почнуться наприкінці листопада. Зима ж прийде 4 грудня.

"До цього утримуватиметься плюсова температура – хоч противно, але "плюс". 4 грудня різко зміниться погода, піде сніг, буде холодно, можлива й ожеледиця. Загалом грудень буде похмурим, малосніжним, особливо холодним – у другій половині", – розповів синоптик.

До Нового року, за прогнозом Валерія Некрасова, весь сніг розтане, і свято, як і протягом кількох останніх років, ми зустрінемо із мокрим снігом та слабеньким морозом.

"А справжня зима прийде як у Пушкіна: "На третью ночь, проснувшись рано, в окно увидела Татьяна на утро побелевший двор…". Тобто приблизно в середині січня", – зазначив синоптик.

Максимальні морози у січні будуть до -15 градусів, а в лютому – до -20 градусів.

"Загалом, ця зима буде більш сніжна, ніж попередня, а також доволі довга. Так, 23 лютого буде сипати сніг, 8 березня зранку буде гарний морозець, тобто квіти дівчатам нестимуть в обгортках. А вже після 10 березня поступово почнемо рухатися до весни. Але все одно буде холодно. Тільки в третій декаді квітня прийде тепло, а 1 травня буде навіть спекотно", – прогнозує Некрасов.

Крім того, якщо дивитися на криву сонячної активності, то вона спадатиме до 2018-2019 років, відповідно до того зими ставатимуть все більш холоднішими та тривалими з року в рік, проте не буде такої сльоти, як була до того, вважає синоптик. Літа, за його словами, будуть нежаркими, проте врожаї очікуються шалені.

"Літо 2014 року триватиме не п'ять місяців, а чотири, тобто все повернеться на свої місця, та пори року будуть за календарем: вересень, жовтень, листопад – осінь, в грудні – зима тощо. Тобто все нормалізується: гарний врожай, не спекотне й не засушливе літо, не так холодно зимою", – підсумував Некрасов.

Надія Майна

 

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація