Українські аферисти вигадали нову шахрайську схему через створення ОСББ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нова злочинна оборудка стала можливою через недосконалість законодавства.

Мешканці багатоповерхівок, які входять до ОСББ, можуть отримати багатотисячні борги через створені шахраями злочинні схеми.

Згідно з ними, як повідомляється у сюжеті «Сніданку з 1+1», аферисти створюють об’єднання співвласників багатоповерхових будинків, які ніде не зареєстровані законно. Потім вони отримують платіжки для сплати нібито комунальних послуг.

Така схема була створена в 16-поверховому будинку на вулиці Академіка Курчатова в Києві.

Про те, що замість кооперативу у будинку діє об’єднання співвласників, мешканці дізнались 22 лютого, хоча ОСББ з’явилось 14 січня цього року лише на папері.

Мешканці стверджують, що ніхто з будинку не залишив підпису під документом, зборів також не проводили. До того ж у протоколах зборів про створення ОСББ із реальністю немає нічого спільного. У документах є незрозумілі прізвища або просто пробіли. Також не збігаються навіть кількість квартир та площа будинку.

ВідеоЮрист Лаврентій Царук викрив найпоширеніші махінації з ОСББ

У нас в гостях Лаврентій Царук - адвокат. Фахівець розповідає про найпоширеніші шахрайські схеми з ОСББ - махінації з реєстрацією, крадіжка грошей мешканців, зловживання з нежитловими приміщеннями. Також юрист пояснив, як перевірити свій будинок, та що робити, аби не стати жертвою шахраїв.

Юрист Лаврентій Царук викрив найпоширеніші махінації з ОСББ

ОСББ створюють шахраї, які не мають жодного стосунку до будинку і навіть проживають в іншому місті, але збирають із мешканців комунальні платежі. «Вони впродовж шести-семи місяців збирають гроші, продають свою нерухомість – горища, підвали, усе, що є в будинку. Потім в один день вони забирають усе і втікають, а люди залишаються боржниками», - розповідають жителі столиці.

На тій самій вулиці є ще будинки, де діють житлово-будівельні кооперативи і їхні голови просто  шоковані. «Як таке могло статися, що державний реєстратор без підписів, без документів міг зареєструвати? Зареєстрував нотаріус», - кажуть кияни.

Ця схема відносно нова, пояснює начальник Управління розвитку житлово-комунального господарства КМДА Віра Радченко. Проте від неї вже постраждали сотні людей. «За моєю інформацією в один день таких прецедентів було десять. Треба зупиняти цей процес, тому що такі дії не можна залишати безкарними. Це дії, які спрямовані на захоплення майна будинку», - додала чиновниця.

ВідеоНова злочинна схема: як українці опинились під прицілом ОСББ-шахраїв

В Україні нова злочинна схема. Мешканці багатоквартирних будинків б’ють на сполох. Аферисти діють через незаконно створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. Зазвичай створення ОСББ дає можливість почати економити та паралельно приводити до ладу будинок та територію біля нього. Але це за умови, що ОСББ створили реальні мешканці, а не шахраї. Як не потрапити на гачок до аферистів - "Сніданок" дізнавався.

Нова злочинна схема: як українці опинились під прицілом ОСББ-шахраїв

Нова злочинна оборудка стала можливою через недосконалість законодавства. «Будь-який шахрай може на домашньому комп’ютері підробити протокол загальних зборів, подати його на реєстрацію і держреєстратор навіть не має повноважень сумніватися в правильності такого протоколу», - зазначив юрист Лаврентій Царук

І врятуватись від шахраїв можна лише одним способом – створити ОСББ швидше, ніж це зроблять злочинці. «За законом в одному будинку може бути тільки одне ОСББ, тобто якщо ви його зареєструєте, це буде ваше ОСББ, а якщо його зареєструють шахраї, то це вже буде ОСББ шахраїв», - сказав Царук.

При цьому закон не зобов’язує ОСББ працювати - воно може існувати лише на папері. Якщо вас влаштовує ЖЕК або ЖБК, він може й далі координувати життя багатоповерхівки. Жодних угод ОСББ з компаніями постачальниками послуг укладати не повинне.

Залиште свій коментар

Вибір редакції