Українські лікарі назвали причини проблем із зором у дітей і дали корисні поради

Лікарі радять зменшити зорове навантаження на найменших і більше уваги приділяти спорту.

Щороку порушення зору виявляють у сотень українських дітей.  Основними причинами косоокості, далекозорості та короткозорості є спадковість, недоношеність та інфекційні захворювання, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Іванові 8 років, він уже змінив дві пари окулярів. Що хлопчик погано бачить – батьки зрозуміли, коли малому виповнилося 4. "Він вивчив уже цифри. І ми почали показувати йому цифри і запитувати. Він почав давати неправильні відповіді. І потім ми зрозуміли, що він просто не бачить їх", - пояснили вони. Виявилося, що це – спадкова проблема. Причина зовсім не в ґаджетах, як дехто ввважає.

Відео Як зберегти зір дитині - поради для батьків та педагогів

Косоокість, далеко- і короткозорість. Щороку порушення зору виявляють у понад двох сотень українських дітей. Спадковість, недоношеність та інфекційні захворювання - це ТОП-причини того, чому зір псується. Що можуть зробити батьки та педагоги у школах - аби вберегти  дітей від недуг - у сюжеті.  

Як зберегти зір дитині - поради для батьків та педагогів

Фахівці попереджають, що якщо на дефекти не зважати – можлива інвалідність і  проблеми у вже дорослому віці. Особливо це стосується жінок. "Ми обов’язково оглядаємо всіх пацієнтів, у кого близорукість більше 6 діоптрій, щоб визначити, чи немає проблем очного дна, які можуть призвести під час пологів до відшарування сітківки. А відшарування сітківки – це сліпота", - кажуть окулісти.

Небезпечні й далекозоркість та косоокість. Найчастіші різноманітні патології проявляються в школярів: "Діти дошкільного віку 18% має проблеми із зором. А шкільного віку – особливо старший клас – 48". В одній зі столичних гімназій нині, аби дитячі очі не перенапружувати, уроки переривають для спеціальної гімнастики. Особлива увага до тих, хто вже має дефекти зору: "Четверо діток вже в окулярах. І ще стільки ж вже потребують корекції зору. Мають рекомендації лікаря. Тобто вони мають сидіти не далі, ніж друга парта. Ми слідкуємо за цим".

Проблеми сина підштовхнули Олександра Данилова до зміни професії – тепер він не телеоператор, а експерт з освітлення. "Те, при якому освітленні дитина зростає до п’яти років, формує його зорові та кольорові образи", - пояснює він. Результати аудиту одного зі столичних садочків для слабкозорих дітей чоловіка приголомшили – малеча навчалась у напівтемряві: "За рівня освітлення 46 люкс. Три лампочки накалювання 60 ват".

Правильно обране світло для дітей – запорука того, що очі не втомлюватимуться. І звісно, варто обмежити й користування ґаджетами: перше знайомство дитини із комп’ютером повинне відбутися у 8 років і тривати приблизно 15 хвилин. Натомість офтальмологи радять віддавати малечу на теніс, бадмінтон, легку атлетику чи плавання.

Раніше колишня очільниця МОЗу Уляна Супрун розповіла, що насправді впливає на погіршення зору і як із цим боротися. Супрун відзначила, що одна з реальних причин виникнення цих хвороб – генетика. "Фізіологічна причина короткозорості - неправильний розмір очного яблука та дефекти системи фокусування. Читання книжки чи сидіння перед екраном не можуть впливати фізіологічно, а спадковість на таке здатна", - наголосила вона.

Кореспондентка ТСН Олена Лоскун

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів