Монітор не впливає, морква не допоможе. Супрун розвіяла міфи щодо погіршення зору

Монітор не впливає, морква не допоможе. Супрун розвіяла міфи щодо погіршення зору

Генетика - головний фактор, що впливає на якість зору, каже урядовиця.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, що насправді впливає на погіршення зору і як із цим боротися.

За даними ВООЗ, проблеми з зором мають близько 300 мільйонів людей у світі. З них 43%, зокрема 12 мільйонів дітей страждають порушеннями рефракції, до яких належать короткозорість, далекозорість та астигматизм.

Супрун відзначила, що одна з реальних причин виникнення цих хвороб – генетика.

"Фізіологічна причина короткозорості - неправильний розмір очного яблука та дефекти системи фокусування. Читання книжки чи сидіння перед екраном не можуть впливати фізіологічно, а спадковість на таке здатна", - наголосила вона.

За словами очільниці Міністерства, зазвичай однією з причин погіршення зору вважають вплив екранів гаджетів.

"Насправді, науковці не знайшли зв‘язку між короткозорістю та часом, проведеним за моніторами", - йдеться у повідомленні Супрун.

“Не сиди близько до екрана телевізора, бо зіпсуєш зір!” - певне, ви часто чули це в дитинстві від заклопотаних батьків....

Опубліковано Уляна Супрун Четвер, 23 серпня 2018 р.

Попри це не виключено, що напруження, сухість очей чи подвоєння зображення може виникати після тривалої роботи за комп’ютером. Однак, зазвичай ці симптоми тимчасові і не мають впливу на розвиток хвороб ока. Також науково не доведений міф про шкідливість роботи з гаджетами у темний час доби чи читання лежачи, додала виконувачка обов’язків міністра.

"Багато батьків вважають, що погіршити зір може сидіння на задній парті. Втім, бажання посадити дитину на першу парту - не виправдане. Дивитись на віддалені предмети - нормальна функція нашого ока, тому нашкодити зору задня парта не зможе. Сидіння ж за першою партою бажане дітям, що мають вади зору, які не підлягають корекції", - стверджує Супрун.

Розвіяла вона і поширений міф про те, що вживання моркви може покращити зір.

"Справді, вітамін А бере участь у функціонуванні сітківки і його дефіцит може призвести до погіршення нічного зору. Втім, дефіцит має бути дуже великий, щоб мати якийсь негативний вплив. Але у зворотній бік це не працює, лікування проблем із зором поїданням кілограмів моркви не принесе результату. Те саме стосується і чорниці", - уточнила вона.

Аби зменшити ризики проблем із зором Супрун радить збалансовано харчуватися, стежити за вагою, кинути шкідливі звички та вести активний спосіб життя.

"Якщо ж у вас є проблеми з зором - зверніться до фахівця. Не лікуйте його самостійно з допомогою вправ (вони не допомагають при порушеннях рефракції) чи закапувань незрозумілими краплями. Лікар допоможе вибрати найбільш дієвий метод лікування особисто для вас: окуляри, лінзи, фармакологічне лікування чи лазерну корекцію зору", - підсумувала вона.

Раніше науковці повідомляли, що до 2050 року кількість людей з вадами зору збільшиться утричі. Проблема передусім стосуватиметься країн із незаможним населенням, де не вистачає грошей на операції.

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів