Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Успішний старт: перші підсумки монетизації субсидій

Як вже зрозуміло з самої назви, термін "монетизація" означає, що цифри на папері перетворюються в гроші.

В Україні вирішили монетизувати комуналку, оскільки в останні роки це стало однією з найсерйозніших статей витрат українських сімейних бюджетів. Перші повідомлення про те, що держава переходить на адресні розрахунки з компенсацій населенню оплати житлово-комунальних послуг, викликали певний скепсис: багато хто вважав, що якщо система і запрацює, їх чекає маса бюрократичних процедур. Але скептичні прогнози не виправдалися - завдяки серйозній і продуманій інформаційній підготовці всіх залучених сторін (Мінсоц, Пенсійний фонд, "Ощадбанк", "Укрпошта"), реформа виплати субсидій стартувала цілком успішно.

монетизації субсидій_реклама

Субсидіанти-пенсіонери отримали компенсацію на оплату ЖКП одночасно з пенсійними виплатами через "Укрпошту" чи на свою банківську карту, на яку вони отримують пенсію. І, судячи з усього, залишилися задоволені.

У будинку пенсіонерки з Броварів Ольги Андріївни - індивідуальне газове опалення, і вона на цьому непогано заощаджує.

"На субсидії готівкою я вже заощадила більше 400 грн, - розповідає пенсіонерка. - У мене була переплата по газу по безготівковій субсидії, і її зарахували. Особливо несподівано було те, що я для цього взагалі нічого не робила - гроші просто прийшли на карту разом з пенсією".

За словами Ольги Андріївни, як тільки на вулиці потеплішало, вона одразу ж прикрутила регулятор колонки, зменшивши подачу газу, тому в наступному місяці теж планує відкласти трохи грошей.

У субсідіантов-непенсіонеров для отримання субсидії є два шляхи - відкрити рахунок в "Ощадбанку" або вони отримають гроші через грошовий переказ.

монетизації субсидій_реклама

"У мене була переплата тільки за електрику, - розповідає киянин Сергій, - Напевно, вона утворилася через те, що восени у мене зламався холодильник, а я й досі його не відремонтував, а продукти зберігав на балконі. Чесно кажучи, я ніколи не замислювався, яка техніка скільки електрики "з'їдає", але тут раптово виявилося, що мені нараховано гроші - як раз і буде на ремонт холодильника. Карти "Ощад" у мене немає, тому через сайт "Ощадбанку" я записався на отримання грошового переказу через платіжну систему "Швидка копійка", і вже через три дні отримав смс-повідомлення: мені запропонували прийти у відділення банку і отримати гроші".

В цілому, минулий місяць показав, що новий механізм є більш правильним. Одержувачі субсидій сумлінно розрахувалися за рахунками, використавши при цьому і накопичені раніше переплати, і отримані в березні живі гроші. Таким чином, людям не довелося чекати закінчення опалювального сезону, щоб отримати свою винагороду за ощадливість. Отримувати "живі гроші" і самостійно оплачувати послуги - це європейська практика, яка зараз цілком успішно впроваджується в Україні.

Вибір редакції