В Україні хочуть прирівняти електронні сигарети до звичайних цигарок

В Україні хочуть прирівняти електронні сигарети до звичайних цигарок

Фото: Associated Press

Понад 200 тисяч дітей постійно курять електронні сигарети.

Уряд має прирівняти електронні цигарки та новітні тютюнові вироби до звичайних цигарок. А саме - суворіше врегульовувати використання електронних засобів для куріння, навіть тих, що не містять тютюну. Дотепер електронні цигарки не розглядалися в законодавстві як шкідливі й продавалися навіть дітям.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Насправді, за законом, електронні сигарети вже не можна використовувати, де заманеться. Зокрема, заборонено курити звичайні цигарки, електронні сигарети, кальян у всіх закладах харчування, навчальних, спортивних закладах, будівлях держструктур, офісних приміщеннях, готелях, аеропортах, вокзалах тощо. Можна – лише у спеціально відведених місцях.

Але це поки що все, що законодавчо об'єднує тютюнові та електронні цигарки. На вейпах - ані страшних картинок на упаковках, ані негативної реклами з приміткою, що це шкодить здоров'ю.

У законодавстві не існує заборони щодо продажу електронних цигарок дітям. Більше того, не продати їм - це є порушенням. Тому відсутність законодавчого регулювання електронних цигарок призвела до того, що їх масово курять діти. За дослідженнями організації охорони здоров’я, в Україні понад 200 тисяч дітей віком від 12-15 років постійно курять електронні сигарети.

Уряд планує прирівняти електронні засоби для куріння до звичайних цигарок

Уряд планує прирівняти електронні засоби для куріння до звичайних цигарок

Німецькі вчені довели, що електронні цигарки викликають серцевосудинні захворювання, хвороби легень та головного мозку. Тому лікарі не радять використовувати таку псевдоздорову альтернативу, і взагалі відмовитися від паління.

До списку Кабміну потрапили і електронні цигарки, і тютюнові вироби для електричного нагрівання, і взагалі все, що куриться. Тому, якщо Верховна Рада ухвалить такий законопроєкт, поблажок курцям не буде. Будуть штрафувати як за звичайну цигарку. Наразі це від 50 до 170 гривень за перше порушення і до 340 гривень - за повторне.

Ресторатори не в захваті, але вже готові зганяти всіх курців у спеціально відведені місця. У більшості країн Європи така норма є ще від 2014 року.

Наталія Гончарова, Вікторія Ковцун, Олена Лоскун, Вікторія Балан

Повʼязані теми:

Наступна публікація