В Україні запровадять інтернатуру для вчителів - Гриневич

В Україні запровадять інтернатуру для вчителів - Гриневич

Фото: ТСН

Майбутні вчителі повинні будуть відпрацювати рік під керівництвом досвідчених наставників.

Найближчим часом в Україні запровадять інтернатуру для вчителів - майбутні педагоги (бюджетники та контрактники) повинні будуть відпрацювати рік у школі під керівництвом досвідчених наставників. Це зроблять для того, щоб молоді вчителі адаптувалися до роботи в школі. Інтернатура є одним із варіантів, як компенсувати дефіцит практичних навичок у студентів педагогічних вишів.

Про це в ефірі програми "Сніданку з "1+1" сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич. Нині відомство розробляє реформу педагогічної освіти, яка часто відстає від реальних потреб. Вона визнала, що рівень педосвіти в Україні - не найкращий.

Нагадаємо, вже цієї неділі, 7 жовтня, буде День вчителя (День працівників освіти). За оперативними даними, всього в Україні - 436 тисяч 700 вчителів. Вони працюють у 15 з половиною тисячах шкіл. Серед педагогів 85% – це жінки, 15% – чоловіки. Найбільше у нашій країні вчителів української мови та літератури і викладачів англійської. А найменше – фахівців із французької та іспанської мов. Третина вчителів - віком від 41 до 50 років. Чверть – це педагоги від 31 до 40 років. А от найбільше молодих викладачів (до 30 років) працюють на Буковині та Волині.

Одна з проблем учителів - низькі зарплати. Тому в цю галузь не йдуть багато здібних професіоналів. Скажімо, зарплата молодого вчителя нині становить близько 4,5 тис. грн, а найвищий рівень платні вчителя з досвідом, вищою категорією - до 11 тис. грн. Середній рівень зарплати в галузі - 7,5 тис. грн. Лілія Гриневич переконана, що якби зарплати були вдвічі вищі (від 9-10 тис. грн для молодих вчителів та 15 тис. грн для педагогів із досвідом), то професія б стала більш престижною і в школи б пішли працювати більше випускників педагогічних вишів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація