В Україні жінка народила другу дитину у 58 років

Радість материнства вінничанці вдалося відчути завдяки штучному заплідненню.

У Вінниці 58-річна Людмила Грищенко народила другу дитину, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Перша донечка з'явилася на світ, коли жінці було 54 роки – після 20 років очікування жінка зважилася на штучне запліднення, а зараз не зарікається від третьої дитини.

"Ніхто може не повірити, але я не відчуваю втоми зовсім. Абсолютно. Я не хотіла спати. Я на одному диханні пройшла цей місяць. Нам треба набрати вагу", - розповідає мама Полінки, яка народилася передчасно із вагою 1,6 кг.

Проте жінка наполягла, аби з лікарні її виписали одразу, і виходила крихітку в домашніх умовах,   запрошуючи до себе лікарів і не спускаючи дитя з рук.  

"Були дуже великі проблеми з виношуванням. Майже всю вагітність вона лежала тут", - розповів завідувач відділом відділення патології вагітних Вінницької лікарні ім. Пирогова Юрій Банах.

За словами Людмили, яка сама за фахом медик, до народження у 54 роки першої дитини з пробірки її підштовхнув чоловік, молодший за неї на 12 років, який запропонував взяти дитину з дитбудинку. Тоді жінка вирішила спробувати штучне запліднення – зараз її старшій дочці Настусі уже 4 роки, вона цілком здорова і тішиться маленькою сестричкою. Натомість Людмила не приховує, що це було складно і дорого, а також ризиковано для її життя та дитини.

Зазначимо, в Україні досі не запровадили вікових обмежень для штучного запліднення, тож самі жінки вирішують, чи зважуватися на пізнє материнство.

"В Україні черговий раз розглядається законопроект про вікові обмеження – віковий ліміт має складати 51-54 роки у цих межах. Ми боїмося, що дитина залишиться без батьків. І другий аспект - ризик для здоров'я матері і дитини", - пояснив директор клініки  репродуктивної медицини Валерій Зукін.

Щоправда, репродуктологи запевняють, що деяким жінкам все ж відмовляють, зокрема, якщо в них діагностували порок серця, цукровий діабет, імунні або психічні проблеми.

Але на практиці лікарі не завжди виявляють психічні відхилення у майбутніх матерів. Так медики приватної клініки не побачили їх у найстарішої матері України з Чернігова Валентини Підвербної. Жінка, яка народила у 65 років, самотня, живе відлюдницею, доньку не показує лікарям, не водить у дитсадок і не дозволяє  гратися з іншими дітьми.

ВідеоУ Вінниці на шостому десятку життя жінка народила вже друге дитя

Кореспондент ТСН Анна Тітовська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: