В Україні змінилось комунальне законодавство: які новації для споживачів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні змінилось комунальне законодавство: які новації для споживачів

УНІАН

У травні почали діяти останні зміни до житлового законодавства.

В Україні змінилось комунальне законодавство: українців переведуть на нові угоди ЖКП. У травні почали діяти останні зміни до житлового законодавства.

Які новації набувають чинності та що зміниться для споживачів, - розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

В багатоповерхівці в одному зі спальних районів Києва від 2016 року діє ОСББ. "Всі кошти, які сплачують, йдуть не на приватні рахунки чи тому подібне. Всі накопичувальні фонди, резервні, капітальні, на благоустрій - всі ці кошти лишаються в будинку", - каже голови правління ОСББ київської багатоповерхівки Віталій Бондар.

У будинку встановили сенсори руху для світла, теплові насоси, замінили двері в під’їзді, утеплили труби. Адже ОСББ може брати участь у різних програмах - міських чи державних. "Загальний рівень споживання тепла за п'ять років в будинку знизився майже удвічі", - додав він. 

Мешканцям цієї, як і багатьох інших новобудов, одразу запропонували укласти прямі угоди з постачальниками комунальних послуг. "Індивідуальні договори були укладені відразу після передавання будинку від забудовника. Забудовник передав на приватний ЖЕК і протягом перших років обслуговування на індивідуальні договори були переведені всі квартири", - каже Віталій Бондар.

Комунальні послуги по-новому: українців переведуть на нові угоди

Комунальні послуги по-новому: українців переведуть на нові угоди

Таких будинків в країні меншість. Але останні зміни до житлового законодавства, що почали діяти від 1 травня, зобов’язують мати прямі угоди всіх власників квартир. Якщо не уклали, то угоди створюються автоматично та публічно. Крім того, тепер мешканці  мають обрати керівну компанію чи створити ОСББ. Якщо не оберуть чи не створять, то керівника призначить міська влада. 

Тож по факту звичайного споживача зміни до житлового законодавства не зачеплять. Люди, які не хочуть організовуватись в ОСББ чи наймати управлінця, далі живуть під керівництвом юридично змінених ЖЕКів. Якщо споживач не переймався постачальником послуг раніше, то й зараз для нього все залишиться без змін.

Як змінити якість життя у своєму будинку – голова правління ОСББ Віталій Бондар

Як змінити якість життя у своєму будинку – голова правління ОСББ Віталій Бондар

 

Наступна публікація