Перейти до змісту
"Продюсер – це людина, яка вміє все та знає про все": інтерв'ю зі спікеркою Вищої школи Media&Production Іриною Горовою

Вища школа Media&Production 1+1media знайомить зі своїми викладачами та спікерами. Сьогоднішня розмова — зі спікеркою Вишої школи Media&Production Іриною Горовою. Вона — бізнесвумен, співвласниця групи компаній "MOZGI GROUP", продюсер "MOZGI Entertainment", неодноразова переможниця в номінаціях "Жінка року", "Продюсер року", "Найкращий менеджмент артиста".

- Як довго ви уже в шоу-бізнесі? Це була ваша мрія, свідомий вибір, щасливий випадок?

- Вважаю, те, що я працюю в шоу-бізнесі – це щасливий випадок. На той момент я вже закінчила кар’єру в банку, завагітніла своїм синочком і міркувала, чим займатися у майбутньому. Все склалось дуже органічно, але тоді я чітко усвідомила, що це і є новий шлях. Це був той самий щасливий випадок: мій чоловік на той момент (Потап, партнер, со-founder MOZGI GROUP) був артистом, а я вирішила стати менеджером артиста, потім разом ми заснували продюсерський центр MOZGI Entertainment. З цього почався мій шлях у сфері шоу-бізнесу.

- Якби вам запропонували дати визначення професії, щоб ви відповіли — хто такий продюсер?

- Сюди дуже підходить характеристика, яку ми колись надали Потапу: продюсер – це багаторукий Шива. Продюсер в українських реаліях – це людина, яка вміє все та знає про все: починаючи з того, як працювати з музикою та надихати творчих людей, закінчуючи тим,  як поводитися в кризових ситуаціях. Щоб бути хорошим продюсером, потрібно бути далекоглядним, розумітися на тенденціях і мати залізні нерви.

- Кожна професія має свої плюси та мінуси. Чого більше у тому, щоб бути продюсером?

- Для мене ця професія — взагалі один великий плюс. Вона дуже цікава тим, що кожен день – це можливість спілкуватися з дуже крутими та креативними людьми, надихатися і творити. Різноманіття, багатогранність особистостей, що тебе оточують, все це настільки цінно, що ти не зважаєш на жодні складнощі.

- Чого ви навчилися за роки роботи в шоу-бізнесі. Є щось, що професія привносить в особистий розвиток?

- Разом із професією продюсера я опанувала спеціальність персонального психолога (сміється). Я навчилася креативу, розумінню людей і того, як їх об’єднувати, та багато чого іншого, чого ніколи раніше не вміла. Наприклад, я знала, як порахувати, як інвестувати, як укладати договір, але взагалі нічого не знала про те, як працювати в креативній сфері. Зараз я вже в цьому відмінниця.

- Досвід із ВШ, тренінгів, конференцій. На вашу думку, як змінюються студенти (і чи змінюються), які позитивні зміни ви відзначили для себе за останній час?

- Вже протягом року я спікерка в медіашколі і мушу відзначити: мені дуже подобається, що наші студенти хочуть навчатися, вони ходять на різні тренінги, лекції, конференції, public talk, вони постійно шукають нові знання і нові приклади, натхнення. Щоправда, не всі ці заходи інформативні та прикладні, як і не всі спікери є практиками й досягли того, про що розповідають. Але загальна тенденція дуже хороша й позитивна. Мені, як людині, яка завжди за навчання та невпинний розвиток, дуже подобається бачити й чути на своїх лекціях, що люди відгукуються та тягнуться до нових знань.

- Чому ділитися своїми напрацюваннями, практичним досвідом важливо? І чи важливо це для вас? Якщо так, то що для вас є позитивним результатом від викладання? 

- Ділитися своїм досвідом дуже важливо – що більше віддаєш, то більше отримуєш. Якщо ти когось надихаєш, ти передаєш людині частинку себе і через деякий час ця заряджена людина може стати членом твоєї команди. Крутий показник, що все вдалося, коли після закінчення лекції мене не відпускають студенти, ставлять багато запитань – це означає, що я змогла надихнути аудиторію на щось важливе. Коли після конференції, де я брала участь, до нас приходять нові клієнти, а люди стають адвокатами нашого бренду – це означає, що наші цінності знаходять відгук, що ми подобаємося і ми в тренді.