Вперше в Україні прозвучить легендарна "Червона скрипка" Страдіварі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Харків інструмент привезла його власниця Елізабет Піткерн.

Вперше в Україні прозвучить один з найвідоміших інструментів у світі - скрипка Страдіварі. Скрипку привезла її власниця американка Елізабет Піткерн. У п'ятницю, 10 травня, у Харкові вона зіграє свій єдиний концерт, йдеться у ТСН.19:30.

За кілька днів до концерту відбулася закрита репетиція. Звуки легендарної червоної скрипки Страдіварі вперше лунають у Харкові. Шедевр майстра носить ім'я Червоний Мендельсон або Червона скрипка. Створена у 1720 році, вона пройшла через руки десятків музикантів, зникала на майже ціле століття. Про неї навіть зняли фільм у Голлівуді.

ВідеоУ Харкові прозвучить легендарна скрипка Страдіварі

Вперше в Україні прозвучить один з найвідоміших інструментів у світі, вартість якого оцінюють у десятки мільйонів євро. Скрипку привезла її власниця американка Елізабет Піткерн, і у п'ятницю вона зіграє свій єдиний концерт. Закриту репетицію вдалося побачити ТСН.  

У Харкові прозвучить легендарна скрипка Страдіварі

Довкола скрипки постійно точаться містичні історії. Частина з них - це правда. "Відомо, що була дівчина на ім'я Лілі. Вона загинула, і це була її скрипка. Можна сказати, що частина її залишилась у цій скрипці", - каже власниця скрипки Елізабет Піткерн.

До Елізабет Піткерн скрипка потрапила 29 років тому. Юній дівчинці її подарував дідусь і відтоді вони нерозлучні. Із концертами вони разом об'їздили майже весь світ, але в Україні вперше. Елізабет каже, що скрипка має душу та власний погляд на концертні зали. У Харкові їй сподобалось. "Дуже сподобалось грати в цій залі. Тут дуже гарна акустика - звук летить, летить як пташка", - розповідає Елізабет Піткерн.

Червона скрипка лунає у супроводі молодіжного симфонічного оркестру. Музиканти кажуть, що довго готувалися до побачення із легендарним інструментом. Крім того, це честь грати на одній сцені із ним.

Кореспондент ТСН Мар'я Уманська.

Залиште свій коментар

Вибір редакції