Волкер прокоментував ідею Зеленського про обмін полонених і відпустив комплімент Суркову

Дата публікації
Перегляди
6226
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Волкер прокоментував ідею Зеленського про обмін полонених і відпустив комплімент Суркову

Фото: Associated Press

Американець вважає, що діалог щодо Донбасу має шанс зрушити з мертвої точки.

Звільнення полонених за формулою "всіх на всіх", яку пропонує Володимир Зеленський, було би приголомшливим результатом, але раніше Росія уникала приставати на подібні ініціативи з українського боку. Про це в інтерв’ю ВВС заявив спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Курт Волкер.

"Це було б приголомшливо", - заявив він, але додав, що "російська сторона ніколи не бажала здійснити повний обмін полоненими". Однак звільнення Кремлем затриманих біля Керченської протоки українських моряків могло би зрушити процес із мертвої точки. "Потім міг би відбутися договірний обмін полоненими між Україною і Росією. Думаю, це було б чудовою ідеєю", - зауважив Волкер і додав, що слідом за цим могло б статися відведення важкого озброєння і забезпечення роботи КПП на лінії розмежування. "І багато іншого, що обговорювалося раніше, але ніколи не було виконано. Можливо, зараз є шанс знову повернутися до цього", - сказав дипломат.

Курт Волкер презентував сайт про війну Москви на українських землях

Курт Волкер презентував сайт про війну Москви на українських землях

Він також наголосив, що в РФ має справу з помічником Володимира Путіна Владиславом Сурковим, якого вважає цікавою людиною та адекватним переговірником. "Сурков цікавий чоловік, який замислюється про природу речей. Я думаю, що він також дуже надійний співрозмовник в тому сенсі, що він знає, що не вирішує того, що відбувається на Донбасі. І я теж. Я не президент Трамп. Я не ухвалюю рішення щодо політики США в Україні. Але я думаю, що це ефективний засіб спілкування", - наголосив Волкер.

За його словами, Сурков "точно передає те, що він хоче передати, або те, що його влада хоче, щоб він передав", тобто позицію Путіна. "Я думаю, він точно повідомляє, що ми передаємо з нашого боку. Це його завдання, я думаю, що він досить надійний щодо цього", - сказав американський дипломат.

Як повідомлялося раніше, Волкер висловив сумнів щодо версії, за якою спрощенням процедури отримання громадянства Путін хотів забрати непримиренних супротивників України до Росії, а Донбас реінтегрувати назад. "Не думаю, що це було початковим мотивом президента Путіна. Швидше, було бажання спробувати перевірити на міцність президента Зеленського", - сказав Волкер.

Наступна публікація