Загиблі українські рибалки вийшли в море "з метою відпочинку"

Дата публікації
Перегляди
4047
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Загиблі українські рибалки вийшли в море "з метою відпочинку"

Баркас з українцями, який перекинувся після зустрічі з російськими прикордонниками, часто возив туристів / Фото: ТСН.ua

Російська й українська сторони з'ясовують усі обставини аварії баркаса, який перекинувся після зустрічі з прикордонниками РФ.

Надзвичайна подія сталася на українсько-російському кордоні. У Таганрозькій затоці в результаті переслідування російськими прикордонниками перекинувся човен з п'ятьма українцями. Двоє чоловіків загинули, один - у лікарні, ще двох шукають у морі, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Зараз російська й українська сторони з'ясовують усі обставини трагедії.

Баркас з п'ятьма рибалками вийшов з пристані у селищі Безіменне. Ввечері 17 липня вони з поки що невідомих причин перетнули кордон з Росією, за що їх почали переслідувати прикордонники.

За даними українських прикордонників, напередодні власник баркаса отримав дозвіл на вихід у море з метою відпочинку - на 5 км від берега. Втім, судно чомусь опинилося в російських територіальних водах.

"Тут повністю порушення безпеки мореплавства, порушення охорони праці. Цей човен було помічено прикордонниками РФ, і прикордонники намагалися цей човен зупинити. Сталося зіткнення", - розповів головний державний інспектор Рибфлотнагляду України Геннадій Карпов.

Один чоловік з човна виплив. З травмами грудної клітини його доправили до лікарні у російському Йєйську. Тіла двох інших знайшли у морі через кілька годин. Ще двох досі вважають зниклими безвісти.

Українські рибалки загинули в морі після зустрічі з російськими прикордонниками

Українські рибалки загинули в морі після зустрічі з російськими прикордонниками

"Продовжуються заходи пошукові на місці події. Двох осіб ще не знайдено. Також ініційована зустріч з російською стороною з метою з'ясування всіх обставин інциденту", - повідомив начальник відділу прикордонної служби Донецького прикордонного загону Сергій Данилюк.

Тим часом російські ЗМІ розповсюдили заяву прикордонного управління ФСБ у Краснодарському краї, в якій йдеться, що баркас з українцями сам протаранив судно російських прикордонників:

"Намагаючись відірватися від російських силовиків, судно-порушник здійснило небезпечний маневр - різко змінило курс вбік переслідувачів, порушивши міжнародні правила попередження зіткнення суден у морі... У результаті човен навалився на борт прикордонного катеру і перекинувся".

Президент України доручив уряду забезпечити пошук двох українців, які зникли після зіткнення баркаса з прикордонним катером та провести об'єктивне розслідування трагедії.

В Міністерстві закордонних справ обіцяють домагатися об'єктивності та вимагатимуть долучення до слідства українських експертів.

"Під час зустрічі українська сторона висловила глибокі співчуття у зв'язку з інцидентом, в якому постраждали українські громадяни, а також запевнили, в тому, що з її боку будуть вжиті всі необхідні заходи з метою розслідування, надання допомоги громадянину, який врятувався, а також пошуку зниклих безвісти", - заявив речник МЗС Євген Перебийніс.

Родичі загиблих та зниклих безвісти з журналістами спілкуватися відмовилися. Відомо, що усі п'ятеро чоловіків, які вийшли в море на човні - молоді люди. Місцеві відпочивальники кажуть, що баркас, який перекинувся, часто катав туристів.

Прикордонники Росії й України сьогодні зустрічалися на місці трагедії. Втім, про що домовилися - наразі невідомо. Як і те, коли тіла загиблих передадуть на батьківщину.

Кореспондент ТСН Світлана Федчун

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4047
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація