Захисники Пейзажної алеї попросили "не ображати кошенят"

Дата публікації
Перегляди
1840
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Захисники Пейзажної алеї попросили "не ображати кошенят"

Кияни провели мітинг проти забудови Пейзажної алеї / Фото: Радіо Свобода

Кияни вийшли захищати сквер в центрі Києва, на місці якого хочуть побудувати багатоповерхівку.

Близько двох тисяч киян вийшли в суботу, 17 березня, на Пейзажну алею, протестуючи проти спроб її забудови.

Учасники мітингу зібрали понад півтори тисячі підписів на захист Пейзажної алеї та охоронної зони Національного заповідника "Софія Київська" від забудови.

Учасники акції тримали плакати із назвами історичних місць Києва та зелених зон, вже зруйнованих при побудові нових офісних центрів та житла.

Перед початком мітингу громадськості Пейзажну алею відвідав голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов. Він запропонував висадити вздовж алеї сквер і навіть посадив перше дерево.

Попов пообіцяв розібратися з проблематикою забудови охоронної зони довкола Софії Київської, а також у межах заповідника "Стародавній Київ", до яких входить і Пейзажна алея.

Однак, на думку багатьох громадських активістів, візит голови КМДА на Пейзажну алею – не що інше, як спроба "попіаритися" перед виборами, відзначає Радіо Свобода.

Громадські ініціативи "Збережи старий Київ" та "Ми – кияни!" також звернулися до чиновників різних рівнів з вимогою перевірити законність виділення ділянок землі для подальшої забудови поблизу Софії Київської, Києво-Печерської лаври, на Парковій алеї та набережній Дніпра, та перевірити легітимність реконструкції Андріївського узвозу.

Нагадаємо, 13 березня Вищий адміністративний суд України скасував рішення Апеляційного адмінсуду про заборону будівництва на Пейзажній алеї. Таким чином, на місці скверу і дитячого майданчику на алеї дозволено будівництво багатоповерхового будинку на замовлення МЗС.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1840
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація