Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Захист мера Вишгорода вимагає передати його справу до НАБУ

Адвокати наполягають, що прокуратура Київської області не має повноважень вести це слідство.

Засідання з обрання запобіжного заходу обвинуваченому в корупції меру Вишгорода Олексію Момоту розпочалося в суботу в Печерському районному суді столиці. Розгляду справи передували два пікети, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Першими під стіни суду прийшли противники мера. Вони тримали однотипні заготовлені лозунги та не могли чітко пояснити своєї мети. "Мене не готували якісь інтерв'ю давати", - зізналася одна з учасниць пікету у відповідь на прохання прокоментувати свою присутність.

Людей із цієї акції невдовзі невеликими групками почали пускати до суду, тоді як журналістам вхід забороняли. Згодом до будівлі прийшли й прихильники міського голови Вишгорода. Вони переконані в тому, що мера підставили забудовники, дозволи на будівництво котрим він збирався анулювати.

Відео Понад 6 годин триває судове засідання Олексія Момота

У самому суді дебати між глядачами завершилися тим, що прибічники Момота переконали частину "проплачених", за їхніми словами, людей піти з зали під оплески.

Сам обвинувачений свою провину заперечує. "Це абсолютно спровокований процес, до якого я не маю жодного стосунку. Ні до вимагання, ні до прохання, ні до примушування, ні тим більше до отримання", - заявив Момот.

Захист найперше оскаржив клопотання прокуратури, мотивуючи підслідністю справи. Адвокати наполягали: якщо інкримінують злочин службовій особі та в таких обсягах – то справу має вести Національне антикорупційне бюро та антикорупційна прокуратура, але не прокуратура Київської області. Обвинувачі у відповідь заявили, що в цьому питанні ще має розібратися і дати відповідні накази генпрокурор.

Адвокати оголосили відвід прокурорам. Однак суддя це клопотання не задовольнив. Слідом було оголошено відвід і судді також.

Обвинувачі тим часом озвучили власні очікування: арешт або застава в розмірі 10 млн гривень. "Ми визначаємо розмір застави. Він, на мій погляд, повинен скаладати 10 мільйонів гривень", - заявив представник обласної прокуратури Павло Чемерис.

Сторону захисту такі вимоги здивували. "Чому така сума завищена? Незрозуміло, яка арифметика у сторони обвинувачення, чому вони просять таку суму", - заявив адвокат Олександр Байдик.

Нагадаємо, до Служби Безпеки України звернувся представник будівельної фірми, яка зводить у Вишгороді житловий комплекс. Від нього мер вимагав € 200 тисяч та близько трьох тисяч квадратних метрів у новобудові. За такий хабар Момот обіцяв не перешкоджати будівництву житлового комплексу.

Міські депутати і голова райдержадміністрації, разом з колегами затриманого запевняли, що Олексій Момота не міг взяти хабара і переконували, що світлини затримання, які розповсюдили на сторінці СБУ у Мережі, насправді не мер і кабінет не його. За словами захисників Момота, така ситуація виникла, через будівельний скандал, який розгорівся у місті. Нібито у одному з провулків планували знести будинки, щоб звести новобудови, але мер став на захист мешканців і не дозволив знесення. Відтак його затримання – це помста, запевняють прихильника мера.

Кореспондент ТСН Олена Мацюцька

Залиште свій коментар

Вибір редакції