Другу в історії людину вдалося вилікувати від ВІЛу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вчені зафіксували досягнення тривкої ремісії вірусу ВІЛ-1.

Вчені заявили про другий випадок вдалого лікування ВІЛ. Людину, яку вдалося вилікувати, поки тримають у секреті, її називають "лондонський пацієнт", а дослідження повинен незабаром опублікувати журнал Nature.

Про це повідомляє CNN.

Зазначається, що пацієнт перебуває у ремісії вже 18 місяців, відколи перестав приймати антиретровірусні препарати.

Перший випадок подолання вірусу імунодефіциту людини був зафіксований десять років тому (це так званий "берлінський пацієнт").

Обидва пацієнти лікувалися за допомогою стовбурових клітин від донорів з рідкісною генетичною мутацією, відомою як CCR5-delta 32, носії якої резистентні до ВІЛ.

“Досягнувши ремісії у другого пацієнта із застосуванням схожого підходу, ми довели, що “берлінський пацієнт” не був аномалією, і ці лікувальні підходи справді знищили ВІЛ у цих двох людей”, - наводить видання слова Равіндри Гупти, головного автора дослідження та професора відділення інфектології та імунології в Університетському коледжі Лондона.

Про "лондонського пацієнта" відомо, що це британець, у якого діагностували ВІЛ 2003 року і який розпочав антиретровірусну терапію 2012-го. Пізніше у нього виявили лімфому та він пройшов курс хіміотерапії. Після завершення цього курсу 2016 року йому трансплантували стовбурові клітини, і пацієнт продовжив курс антиретровірусної терапії ще протягом 16 місяців. Аби перевірити, чи вилікуваний ВІЛ, британець перервав лікування, і за 18 місяців дослідження не виявляє вірус у достатній для розпізнання кількості.

Равіндр Гупта додав, що використаний лікувальний метод не підходить усім пацієнтам, однак він дає надію на розробку нових стратегій лікування, включно з генетичною терапією.

Нагадаємо, що дослідники зафіксували в Україні другу за масштабами епідемію ВІЛ/СНІДу в Європі. За інформацією дослідників, 238 тисяч українців живуть із ВІЛ. Щороку з'являється ще 5,2% нових випадків інфікування у віковій групі від 15 до 24 років.

Залиште свій коментар

Вибір редакції