Наш трайбалізм

Дата публікації
Перегляди
8505
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наш трайбалізм

Роман Чайка

Ми живемо в державі, де президент мешкає як Людовік ХІV у Версалі, має інтелект як у Буша-молодшого, амбіції як у Путіна та управлінський стиль як у Мабуту Банга.

Після літніх мандрів європами на колесах остаточно переконуєшся, що всяка країна тим комфортніша та красивіша, чим менше у ній людей, які вважають себе ідіотами. Або дозволяють себе так трактувати з боку влади. У цій думці переконуєшся не одразу, але коли знову перетинаєш у Чопі міст і кордон над Тисою – вона утверджується наріжним каменем оновленої української дійсності.

Про дурнів і дороги говорити вже немає сенсу. Все одно міжнародну трасу Київ-Чоп, де стирчать таблиці "дорога обслуговується…" ніхто не обслуговує. І лежать роздерті колеса іноземних вантажівок при дорозі, а самі фури перекошено стирчать у кюветі. Будь-яка дорога на поворотах Європи має нахил до центру кривої. Видно, у їхніх школах дітей вчать фізики про відцентрову силу. У наших Карпатах - траса рівна і без нахилів – "тіри" та вантажівки на швидкості 60 км на годину легко залишають асфальт заради зелених схилів. Усе-таки праві ті мери, які вимагали у рамках підготовки до Євро-2012 виділити бюджетні кошти на побудову нових моргів у їхніх містах.

 А якщо з’їхати з траси і мандрувати до курортних містечок: у Сколе, Славськ чи ще глибше у красиві гори, то ні коліс, ні кісток вже не позбираєш. Танки тут не пройдуть. Саме по цих курортах рискали віце-прем’єр Колесніков та голова Національного олімпійського комітету Бубка. Оглянули приватні замки-садиби з сателітними антенами, курортні бази із дерев’яними туалетами з видом на полонину, колибами під шашлики і туристичну горілку, сільмаги, повалені склади, гори металобрухту і порослі ліщиною цистерни, поламані УАЗи, ями, каміння і залишки асфальту від перших совітів.

Ці столичні герої "карпатського трофі" вижили і радісно прозвітували: після оглядин карпатських курортів Львівщини провести зимову Олімпіаду-2022 на Буковині, та що на Буковелі, не лише треба, як сказав великий Янукович, але й можливо. Нові Васюки - цей анекдот від Остапа Бендера збудують у Карпатах! Усі телевізори радісно розтрубили благу вість. Вони, ті що мають владу і бюджет, таки справді "раждєни, что б сказку сдєлать бил’ю"? Ніхто ж не насміхається і не глузує з цього. Ну що ми, ідіоти якісь?!

Який чудернацький народ мешкає у країні без доріг і з дорогими авто. Тиждень головний піп Москви пересувався цими дорогами на "Каділлак Ескалейді" і його кожен крок показують усі телеканали країни. А що ще дивитися у відпустку? "Кіріломобіль", до речі, коштує не менше мільйона і є дуже популярною моделлю серед наркодилерів Північної Америки. Скромність та християнська аскеза каділакового попа не викликає подиву у рядових прихожан.

А ще такий самий "Каділлак" виявився популярним і серед міністрів внутрішніх справ нашої країни. І людей зовсім не зачіпає те, що головний міліціонер Могильов усіх мешканців, яких він оберігає, має за повних ідіотів. Його "Каділлак" – зовсім і не його, бо джипик подарували спонсори МВС, пояснив Могильов. Жоден громадянин ніколи не чув нічого про спонсорів міністерства внутрішніх справ Франції і не бачив таких подарунків, наприклад, державній поліції Німеччини. Хтось обурився, що скромний генерал міліції перекриває розпечені дороги спітнілими рядовими міліціонерами і катається на цьому сувенірному "Каділлаку"? Хтось сказав Могильову: ми – не ідіоти, ідіоти – не ми?!

Дивною виглядає ця Святая Русь і цей куточок "Русского міра" з "Каділлаками" і лісовими пожежами спекотного літа. Народ алкоголічно-розмірено засмічує пляжі батьківщини, лісові галявини і стежки, необлаштовані береги озер та річок. Це наша земля – сміти де хочеш! +40 по Цельсію. Люди мовчки стоять у кримських автокорках на перекритих для начальства дорогах, лежать між горами власного сміття, яке гниє на спеці. Тиша і літня благодать. Благодатна земля з благословенним народом.

У нових комунальних платіжках за спекотний липень уже майже вдвічі збільшили цифру за опалення. Не за теплу воду, якої не було півліта, а саме за опалення. Ідіотизм? Але ж не видно обурення тих, хто не вважає себе спітнілим ідіотом біля гарячої літньої батареї. Ті, наймудріші з них, центнерами викуповують муку та цукор у навколишніх магазинах. Створити ажіотаж і паніку людям звичніше, ніж протестувати. Обурюватися не у наших звичках.

Ми живемо в державі, де прем’єр-міністр читає з папірця банальні прості речення і в кожному слові робить помилки. Де президент у Межигір’ї мешкає як Людовік ХІV у Версалі, має інтелект як у Буша-молодшого, амбіції як у Путіна Першого, замашки як у Лукашенка та державний управлінський стиль як у Мабуту Банга. І в нас, як і в "мабутівському" Заїрі, попри строкату багатопартійність, на практиці вже процвітає однопартійний трайбалізм.

Трайбалізм, як вчить словник, це - культурно-побутова, культова і суспільно-політична племінна відособленість; один з проявів міжплемінної ворожнечі. Культурно-побутова і культова відособленість від усього, що не є чистим совком. Плем’я совкових функціонерів, яке довго контролювало простий народ донбаського вугільного басейну та донського степу, такий собі біло-блакитний трайбалізм, і він вже накрив усю державу.

Недаремно винятково єнакіївські та макіївські хлопці очолили усі вертикалі та горизонталі по всій країні, навіть у біло-блакитному Криму. Вожді племені приміром харківських чи київських членів свого "трайбалу" вважають партійцями другого сорту і до кінця не довіряють їм. Спитайте у закарпатського Шуфрича. Екс-мер Макіївки Джарти, якого царювати поставили у Криму, і цього тижня підтягнув чергового співплемінника з макіївського "трайбалу" - начальник кримінальної міліції Макіївки Олександр Алексєєв став начальником міліції міста Феодосія.

А от проявом міжплемінної ворожнечі став новий скандал із кримськотатарським Меджлісом, який відмовився лягти під Лужкова та інших московських "стратегів захоплення і розвитку Криму". Голова адміністрації вождя племені Льовочкін зайнявся міжплемінними розборками і пригрозив корінному народу Криму "адекватнимі мєрамі".

Африканський трайбалізм та український стають усе більше схожими. І вже по-новому розумієш Ганну Герман, яка вождя блакитного "трайбалу" колись описала: "Янукович – як Африка". Вона нас попереджала…

___________________________________________________

Читайте також:

Три конверти

Пів-Лаври, десятки церков та монастирів збудував гетьман Мазепа, що не завадило головному попу Москви Кірілу наказати Київраді змінити назву вулиці з Мазепи на Лаврську.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8505
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація