Три конверти

Три конверти

Роман Чайка

Пів-Лаври, десятки церков та монастирів збудував гетьман Мазепа, що не завадило головному попу Москви Кірілу наказати Київраді змінити назву вулиці з Мазепи на Лаврську.

Пам'ятаєте класичний анекдот із пізнього совка: нова влада і три конверти? У першому порада: "вали все на попередника". Із цим конвертом запас ходу в комуно-регіональної влади, нажаль, закінчується. Почали звільняти своїх і саджати "стрілочників" попередньої команди, а реформи все не йдуть. Напевно, надійшов час на другий конверт: "обіцяй усе". Але рецидиви першого конвертика все ще спостерігаються в Ніколянича Азарова. Чому пробуксовує "покращання життя вже сьогодні"? Усе "та з косою" учора! Найвищий час і Азарову вже відкривати другий конверт, але той вперто, як колись Ющенко, усі проблеми зводить до єдиного знаменника - "клята юлька".

Прем'єр уже вдруге освятив свій робочий кабінет депутатом-регіоналом "атцом Павлом" та очистив робоче місце від духу Юльки. Вперше кабінет прем'єр-міністра окропили 19 березня. Здається, перше кропіння не спрацювало. У липні раб Божий Ніколай викликав депутата Павла з Лаври вдруге зайнятися екзорсизмом в його кабінеті. Що ж то за такі міцні парфуми з феромонами були у тої "міс луї-вітон"?

Ці попи з мандатами і квитками партії влади - могутні люди, і можуть не лише демонів виганяти, але цілу лікарню. Так, Єпископ Павєл і Ко столичну лікарню клініки Інституту епідеміології та інфекційних захворювань вимагають передати УПЦ МП, але без усіх цих ВІЛ-інфікованих, які там знайшли порятунок. Уряд Азарова вже навіть розпорядився звільнити лікарню від хворих до 16 липня.

Це дрібне, що лікарня не на території московсько-патріархальної Лаври і її збудувала не російська церква, а громадяни Києва за власні кошти ще століття тому. Що з того? Атєц Павєл, який своїми листами-вимогами завалив воцерковлену владу, не зморгнувши оком прорік в телеекран: "Мені неприємно, наприклад, що зі мною живе людина, яка гуляла, достала усі хвороби, які тільки можна достати, а я молюсь, прошу в Бога прощення, і щоб мене хтось нагородив тут, ходячи по території". Усе логічно. Хіба зобов'язаний "депутатствующій атєц" молитися за душі хворих? Хіба батюшка зобов'язаний знати, що не усі інфікуються СНІДом виключно гріховним шляхом? Що він вам, лікар якийсь? "Ви хотіли б, щоб у вас в під'їзді був притон?", - запитує депутат Павєл у жорстоких співвітчизників. А будівлю клініки зі списку ЮНЕСКО таки треба віддати – така воля Небес.

Пів-Лаври, десятки церков та монастирів збудував гетьман Іван Мазепа, що не завадило головному попу Москви Кірілу наказати Київраді змінити назву вулиці з Мазепи на Лаврську. Бо бабулям з портретами царя Миколи і плакатами "Православіє ілі смерть" ходити вулицею Мазепи якось не богоугодно. І депутати столиці з подачі християнського демократа Віталія Журавського так і зробили, бо "депутати Київради не мають морального права залишити без уваги звернення представників УПЦ – єдиної канонічної православної Церкви України". Журавський, як радник Президента і заступник Черновецького, належить до тих небагатьох справді обраних, які на око безпомилково визначають, яка церква канонічна, а яка не зовсім. Просвітлена людина.

А вище керівництво держави тим часом вирішувало мирські справи. Для початку у час повеней на Прикарпатті, Буковині та Одещині звільнили голову МНС Нестора Шуфрича. Президент його послав на почесне заслання і наказав бути заступником Раїси Богатирьової в РНБО.

Це ще сильніше кадрове рішення, ніж звільнення Семиноженка, бо з Нестором повені були і без Нестора повені є. Отже, тут зайвим є сам Шуфрич. Усе логічно. А з підтопленого Закарпаття у це міністерське крісло спробували витягнути улюбленого ющенківського сантехніка Балогу. Кадрову співбесіду Балога пройшов у столичному ресторані із самою Ганною Герман. Але горда фракція Литвина на даному етапі не так проти підтримати самого Балогу, як ідею переходу "Єдиного центру" в їх коаліцію. І так з ними вже нині ніхто з регіоналів не рахується. А коли назбирають 300 спартанців, готових переписати Конституцію і забрати всю владу на місцях, то кому тоді буде потрібен Литвин?

А сам Гарант почав діяти згідно другого конверта з порадою: "обіцяй людям усе, що вони захочуть". Подивився наш Головнокомандувач на залишки армії в Криму, полякав міністра оборони Єжеля відставками і видав нагора указ. Усім в погонах пообіцяв: надати у поточному році дві тисячі квартир, із 1 липня годувати всіх контрактників безплатно, з 1 жовтня збільшити зарплати офіцерів на 55%, компенсувати грошима безквартирним військовим оренду житла.

Цей мішок обіцянок Президента потягне на додаткових 10 мільярдів гривень. А тим часом коаліція кнопкодавів імені Головнокомандувача у Верховній Раді рішуче проголосувала й урізала худющий бюджет армії ще на 2,135 млрд. гривень. Усе правильно – в другому конверті сказано "обіцяти усе", але жодного слова, що обіцяне треба ще й виконувати. Другий конвертик значно довше тримає електорат у повній любові до вершини вертикалі влади, і соціологи це фіксують. А вже восени, коли Азаров зайвих 10 мільярдів для армії шукатиме-шукатиме і не знайде, можна буде міністра оборони Єжеля покарати і вигнати. Людям подобається така рішучість, бо - порядок.

І до третього конверта, де написано "готуй три конверти наступнику", ще так далеко. Ціла вічність. Довіра і рейтинги є? Є. Народ вірить не лише обіцяному, але й навіть у реформаторські таланти Азарова. З таким "медовим місяцем", який затягнувся вже на півроку, є час і на кримські канікули, і на день народження, і на саміт з постсовковими колегами. Міністрів і депутатів коаліції, як учнів ПТУ, привезли колоною автобусів. Уся політична "еліта" стала у чергу, щоб привітати свого Гаранта. Ось група незрадьмайданівців, ось колишні бютівці, ось Іван Драч і Дмитро Стус, ось Лара Фабіан і Софія Ротару. Що ще треба? А потім під "водочку і діч" для кращих синів і дочок України заспіває тимошенківська зірочка Тіна Кароль. Хіба це не рай на землі?! Який там третій конверт?!

______________________

Читайте також:

Гордість розпирає груди

Поки реформи усе глибшають - багатьох державних чиновників тягне постріляти у ближнього свого.

Повʼязані теми:

Наступна публікація