Київська влада перейменувала вулицю Мазепи

Відтепер вулиця Мазепи в Києві носитиме назву вулиці Лаврської, як про те просили ієрархи Української православної церкви.

Київрада перейменувала вулицю Івана Мазепи в столиці на вулицю Лаврську. За відповідне рішення на засіданні у четвер, 8 липня, проголосували 64 депутати.

Перейменовано було частину вулиці Мазепи від площі Слави до площі Великої вітчизняної війни. Відповідну пропозицію на розгляд депутатів раніше вніс представник Блоку Леоніда Черновецького Віталій Журавський.

Рішення депутатів жорстко розкритикував керівник комісії Київради з питань культури Олександр Бригинець. Він звернув увагу на те, що частина вулиці, яка залишає свою назву – Івана Мазепи, дуже незначна і на ній розташовані лише близько 10 будинків. "Це ганьба", - заявив Бригинець.

Крім того, він висловив думку, що своїм рішенням про перейменування Київрада може спровокувати ідеологічну війну в столиці. На переконання Бригинця, по даному питанню необхідно провести громадський референдум.

Крмі того, Київрада перейменувала вулицю Крейсера "Аврори" у вулицю Дмитра Луценка.

Нагадаємо, напередодні комісія міськради з питань культури вирішила не рекомендувати депутатам змінювати назву вулиці Мазепи на вулицю Лаврську.

На початку червня з'явилася інформація про те, що патріарх Російської православної церкви Кирило звернувся до київської влади із проханням щодо перейменування вулиці. На ній, відзначимо, розташована Києво-Печерська Лавра.

Згодом ця інформація була спростована. В той же час, представники Української православної церкви Московського патріархату підтвердили наявність ініціативи щодо перейменування вулиці на честь Лаври.

В день перейменування націоналісти пікетували столичну мерію з протестом проти такого рішення.

Вулиця Мазепи носила свою назву з жовтня 2007 року, до цього вона мала назву вулиці Січневого повстання. Вулиця проходить від Арсенальної площі до площі Героїв Великої Вітчизняної війни.

Читайте також:

Націоналісти пообіцяли заганяти патріарха Кирила мітингами і пікетами

Патріарх Кирило не просив Київ перейменовувати вулицю Мазепи

В Києві не буде пам'ятника Мазепі

ВідеоКиївська влада перейменувала вулицю Мазепи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: