Уряд виселяє лікарню для хворих на СНІД, щоб звільнити місце під VIP-готель

Кабмін зобов'язав найкращу клініку для хворих на ВІЛ/СНІД в країнах СНД звільнити приміщення. Ймовірно, там розмістять готель для VIP-персон Лаври.

Уряд виселяє на вулицю лікарню для хворих на ВІЛ/СНІД, розташовану біля Києво-Печерської Лаври. За даними правозахисників, там буде розміщено готель для VIP-гостей Лаври.

Своїм рішенням прем'єр-міністр Микола Азаров зобов'язав відділення СНІДу клініки Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського до 16 липня виселитися з приміщення, яке збудували біля Лаври сто років тому на пожертви киян.

Спочатку там розміщувалася міська інфекційна лікарня, а шістнадцять років тому був відкритий сучасний центр з лікування хворих на ВІЛ/СНІД.

За словами представника Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом Дмитра Шерембея, Кабмін жодним чином не пояснив причини рішення, і не подав альтернативи, куди саме має виселитися лікарня.

"Мабуть, у них є свої домовленості. І таким чином Кабмін розраховується з московським патріархатом різними приміщеннями. Нам стало відомо, що там буде створений готель для VIP-персон Лаври", - сказав Шерембей.

За його словами, ця клініка створена на кошти міжнародних донорів і є найкращим медичним закладом в країнах СНД.

Шерембей наголосив, що у середу хворі на ВІЛ/СНІД зі всієї України прийдуть під стіни Кабміну, а в регіонах під стіни облдержадміністрацій з матрацами, аби домогтися від влади пояснень, чому в країні, де найвищий рівень захворюваності на СНІД, уряд закриває сучасну лікарню, яка щороку допомагає двадцяти тисячам хворих на ВІЛ/СНІД.

Свою позицію щодо конфлікту з виселенням лікарні пообіцяла оприлюднити прес-служба Києво-Печерської Лаври, втім останньої миті її представники відмовили журналістам у коментарі посилаючись на "зайнятість священнослужителів".

Читайте також:

Києво-Печерську Лавру передадуть в держвласність

Київрада зупинила скандальну забудову Софії Київської і Лаври

У Києві збираються закрити єдине операційне відділення нейрохірургії

ООН: в Україні епідемія ВІЛ/СНІДу досягла найнебезпечніших у Європі масштабів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: