Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Епічна оборона Донецького аеропорту. Як усе почалося два роки тому

Бої за аеропорт стали символом народження нової української армії.

Два роки тому розпочалися бої за Донецький аеропорт. Тоді старий термінал та його периметр зайняли українці, а новий захопили чеченці, росіяни та донецькі сепаратисти, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Протистояння затягнулося на довгих вісім місяців. Відтоді аеропорт імені Прокоф'єва став упізнаваний у всьому світі, а через півроку боїв саме він перетворився на символ незламності українського народу.

А почалося все у понеділок. 26 травня 2014 року. На наступний день після президентських виборів. З камер спостереження видно, як капітан донецького СБУ, завербований російськими спеслужбами, заводить бойовиків у термінал. Саме з цього моменту розпочалося 242 дні пекла для обох сторін.

Комбриг 95-ї бригади пригадує, як у перші дні вони висадили десант у Донецький аеропорт. Каже, тоді їх прикривали наші бойові вертольоти. Зайнявши позиції у старому терміналі та VIP-залі, вони почули у рації команду приготовитися до "штурму". Але його вирішили перенести.

"Більш за все, наші переговори прослуховувалися, тому що коли по радіостанції сказали приготуватися до штурму, буде працювати велика авіація – ми помітили, як сепаратисти з дахів також почали спускатися. Почали вести бесіду для того, щоб сепаратистів ввести в оману. Коли вони до цього звикли – дійсно прилетіла авіація, відпрацювала, після цього вони довго збирали двохсотих там", - розповів командир 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Олександр Гуть.

Відео Рівно два роки тому розпочалися бої за Донецький аеропорт

Далі вже були бої без авіації. Під час яких різні території летовища українській армії доводилося брати по кілька разів.

Іван Трембовецький був одним із тих, кого сепаратисти та російські військові прозвали "кіборгами". Каже, відчуття, коли з усіх боків луплять із танків та артилерії по бетонним плитам та гіпсокартонним перегородкам – забути неможливо. Щоденні перемоги та поразки не зламали бойовий дух ні в нього, ні в тих, кого по-справжньому він називає героями.

"Найголовніша річ була – це доставка провізії, боєприпасів, евакуація поранених, двохсотих з аеропорту. Тому для мене найгероїчніші люди – це водії та кулеметники БТРів, котрі вдвох сідали в екіпаж і їхали в будь-яку мить, знаючи, що їх будуть обстрілювати, що можуть згоріти", - розповів боєць.

Вже за перший місяць оборони аеропорту "кіборги" навчилися не лише тримати потрібні периметри, а й вибивати бойовиків із терміналу. Ворог час від часу через понесені втрати був змушений просити про перемир'я.

Перед підписанням "мінських угод" кількість обстрілів на території Донецького летовища трохи послабилася. Але не надовго. Чергові спроби штурму терористи активізували вже у вересні, після того, як документи були підписані.

Сьогодні від аеропорту залишилася тільки назва. Тому після зруйнування старого і нового терміналів аеропорту українські армійці зайняли оборону за 800 метрів від летовища. Перемир'ям там і не пахне досі.

Кореспондент ТСН Віталій Афанасієнко

Залиште свій коментар

Вибір редакції