Матіос шокував цифрами небойових втрат в АТО за три роки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Військовий прокурор нагадав, що ЗСУ втратили дві бригади через військові злочини.

Від 2014 року небойові втрати українських військових на Донбасі склали понад 10 тисяч бійців. Про це заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

"Я зараз хочу озвучити страшну статистику, про яку ніхто не говорить. Із 2014 року і до сьогодні у лавах Збройних силах України та решти підрозділів, які захищають країну, загинуло 10 тисяч 103 особи в наслідок безповоротних і санітарних втрат, тобто не від бойових дій", – сказав він в інтерв’ю Zik.

Матіос наголосив, що дві повноцінні бригади загинули внаслідок того, що не виконувались військові статути та вчинялися злочини один проти одного.

"Загинули люди, які були високо мотивованими патріотами. Військо, коли не отримує правильної команди та кваліфікації тих дій, що відбуваються у державі, стає в ступор, тим більше, що армія була деморалізована та фактично знищена попередньою владою", – додав військовий прокурор.

За його даними, від посттравматичного синдрому страждають 360 тисяч учасників АТОвців.

 Раніше глава МВС Арсен Аваков заявив, що від початку боїв на Донбасі близько 500 українських військових  наклали на себе руки після повернення із зони АТО. 

Офіційно статус учасників бойових дій мають 280 тисяч українців, що становить близько 0,7% населення країни. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції