На Вінниччині ветерани АТО організували волонтерську СТО для фронтових машин

Демобілізовані військові в тилу допомагають тим, хто лишився на передовій.

На Вінниччині демобілізовані бійці відкрили СТО, яка реанімує автомобілі для передової. Так бійці, які пройшли війну, вирішили і надалі допомагати своїм побратимам, ідеться в сюжеті ТСН.16:45.

Ремонтують вони переважно ті машини, які військовим дарували волонтери, бо ЗСУ такі авто не обслуговують. На передову уже відправили десяток відремонтованих автомобілів.

ВідеоНа Вінниччині демобілізовані бійці відкрили СТО, яка реанімує автомобілі для передової

На СТО працює Олександр Сарабун, якого називають "Залізна нога". Тяжко пораненого бійця взяли у полон під Іловайськом, а коли звільнили – ногу врятувати медики уже не змогли. Однак він знову пішов воювати – на протезі. "У батальйоні я навчився вискакувати на техніку, на БМП вилазив сам, але потім навчився так, що з автоматом у бронежилеті вискакував", - зізнається фронтовик. Півроку боєць прослужив на блокпосту біля Кримського, а тепер, коли повернувся до мирного життя, днями пропадає у гаражах, які стали фронтовою СТО. "На протезі не завжди можу залізти під машину. Намагаюся по мірі можливості, наскільки дозволяє залізна нога", - каже Олександр.

Усі, хто працює на СТО, зарплатні не отримують – приходять у вільний від інших справ час. "У нас тут усі механіки, електрики. Усі навчаються. Хтось перший раз зіштовхується з якоюсь проблемою в автомобілі. Крутимо гайки, розбираємо спочатку, потім складаємо", - каже учасник АТО Максим Городинський. Техніка їм потрапляє до рук легка, але маневрена і дуже необхідна. "Вона мобільна, нею швидше і легше пересуватися. І менш видима для ворога. Дуже цінують повнопривідну, бо самі розумієте, які там дороги", - пояснює волонтер Володимир Чумак, який і зібрав фронтовиків для спільної справи.

У Миколаєві п'яний водій фури протаранив авто місцевого волонтера

Раніше волонтер возив бійцям харчі і одяг, а тепер забирає на реанімацію техніку. Досі пам'ятає першу відновлену "газельку". "Вона і поранених возила, вона і продукти возила, і боєприпаси – одна ця машина. Вона була розламана навпіл. Ми її повністю відновили, вона і досі їздить по зоні АТО", - каже Володимир Чумак. Щоправда, з коштами на нові деталі в нього та однодумців сутужно, але щоразу знаходяться небайдужі помічники. Приміром, пані Тамара з пенсії зібрала 11 тисяч гривень. "Я можу перебитися на воді і хлібові. А хлопцям треба ремонтувати машини", - каже пенсіонерка.

Раніше український хакер Євген Докукін виклав до Мережі фото СТО у Донецьку, де миють машини бойовиків.

Кореспондент ТСН Анна Тітовська

Залиште свій коментар